Lille vs Ajax – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz z OSC Lille.

OSC Lille 1:2 Ajax Amsterdam  

OCENY:

Maarten Stekelenburg 6.5/10

Widzimy, że niektórzy mają do niego pretensje za straconego gola, ale to chyba przesada. Być może mógł być ustawiony inaczej, być może mógł zapobiec utracie tego gola, ale 99% winy leży po stronie Tagliafico i ciężko mieć do Steka jakieś pretensje. Nota w zasadzie wyjściowa, bo nie miał po raz kolejny nic do roboty.

Deyvne Rensch 7/10

Nie zapeszajmy, ale wygląda na to, że mamy prawego obrońcę na kolejne lata. Bardzo fajnie rozwija się Rensch i gra z coraz większą pewnością siebie. Jest szybki, zdecydowany i odważny. Osobiście brakuje mi jeszcze większego wkładu w ofensywę, ale przyjdą pewnie i takie spotkania.

Jurrien Timber 7.5/10

Przy tak grającym Timberze nie ma miejsca dla Schuursa. Jest naprawdę doskonały w tym co ostatnio robi. Widać, że się rozwija i do dobrej gry defensywnej dokłada coraz to większą swobodę w wyprowadzaniu piłki.

Lisandro Martinez 8.5/10

Jeden fatalny błąd, który mógł nas kosztować bramkę. Poza tym WYBITNY i powtórzmy to słowo dużymi literami jeszcze raz WYBITNY. Argentyńczyk ostatnie 2-3 spotkania gra po prostu niesamowicie i bezsprzecznie jest najlepszym graczem Ajaksu. Jego powrót na ławkę w weekend będzie po prostu skandalem i innych słów na to mieć nie można. Może pora przyznać się do błędu z oceną potencjału Blinda w pomocy i zostawić Martineza w środku defensywy. Nie wiem, jak Erik ma zamiar to zrobić, ale głęboko wierzę, że jest świadom tego, jakiego ma piłkarza.

Nicolas Tagliafico 6/10

Ogólnie dobry to był mecz Argentyńczyka, ale niestety takie błędy zdarzać się nie mogą. Skandalicznie źle się Nico zachował i jego błąd prawie kosztował nas porażkę w meczu, którego nie mieliśmy prawa przegrać. Nieco nadrobił rzutem karnym, ale nie zmienia to bardzo sytuacji.

Daley Blind 7.5/10

Złapał Blind drugi oddech, bo to już kolejny jego mecz, który naprawdę gra bardzo dobrze. Nie żebyśmy coś sugerowali, ale najlepsze mecze Blind gra ostatnio poza strefą środka obrony. Być może to też da Ten Hagowi do myślenia.

Edson Alvarez 6.5/10

Być może wpłynęła na to szybka żółta kartka, ale taki anonimowy był Alvarez. Ostatnio przyzwyczaił nas do agresywnej gry, setki odbiorów i do tego, że był na boisku niemal wszędzie. Wczoraj niby był, pewnie swoje robił, bo Lille w środku nie istniało, ale niczym nie zachwycił. Piłkarsko widać było u niego braki.

Davy Klaassen 7/10

Za asystę naprawdę czapki z głów, bo było to doskonałe zachowanie. Poza tym jednak słabszy niż ostatnio mecz. Na początku drugiej połowy mógł nawet pokusić się o dwie bramki, ale w obu sytuacjach zachował się bardzo źle, czy to nie trafiając w piłkę, czy to dramatycznie dogrywając (lub strzelając?!) do Antonego.

Antony 7/10

Robił Brazylijczyk dużo szumu na boisku, ale nie było do kogo dogrywać piłki. Antony lubi posyłać te dośrodkowania w pole karne, które lepiej jest jednak grać na Hallera czy kiedyś na Huntelaara. W pojedynkach powietrznych Tadić raczej geniuszem nie jest, więc ostatecznie trochę mało zagrożenia robił Antony.

Dusan Tadić 7.5/10

Kolejny raz zaangażowany w obie bramki dla Ajaksu. Robił to, do czego nas przyzwyczaił grając jako fałszywa 9. Masa walki, bardzo dużo dobrej gry na ścianę i sporo bardzo ciekawych zagrań w pole karne, z których przynajmniej jedno powinno skończyć się golem.

David Neres 6/10

Pierwsza połowa na 1 może maksymalnie 2. Przepychany jak mały chłopiec w meczu seniorów, bez żadnej akcji i bez zagrożenia dla bramki Lille. W drugiej części meczu nieco się obudził i trzeba go za to pochwalić. Kilka razy fajnie pociągnął akcje, kilka razy znalazł sięw polu karnym, gdzie jednak brakowało pomysłu. 1-2 razy mógł kończyć akcje strzałem, ale nie miał na to odwagi i w efekcie nic z tego nie wychodziło.


REZERWOWI

Brian Brobbey 7/10

Być może patrzę na to za płytko i za bardzo kierując się emocjami, ale mimo tego gola, dalej wolałbym Brobbeya już w koszulce Ajaksu nie oglądać. Uczciwie przyznać trzeba jednak, że zrobił dobrą zmianę, strzelił ważnego gola, nie bał się wziąć piłki i pociągnąć jej do przodu. Powalczył i chwała mu za resztki zaangażowania dla tego klubu.

Perr Schuurs -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego grę w tym meczu.

Oussama Idrissi -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego grę w tym meczu.

 
Share:

Dodaj komentarz