Bayer Leverkusen oficjalnie zgłosił się do Ajaksu z ofertą kupna Andre Onany. Były szkoleniowiec Joden, Peter Bosz chce przekonać Kameruńczyka do transferu.

De Telegraaf poinformował, że niemiecki klub zaoferował 20 milionów euro plus bonusy i od razu spotkał się z odpowiedzią Overmarsa, że proponowała kwota jest zbyt niska. Niewykluczone, że Bayer przygotuje kolejną ofertę.

Zwolennikiem takiego ruchu jest obecny trener Bayeru, Peter Bosz. Dlatego więc szybka oferta ma na celu uprzedzenie konkurencji. Onana znajduje się w kręgu zainteresowań takich klubów jak Chelsea, PSG, Dortmund czy Barcelona, ale kluby te nie złożyły formalnych ofert. W angielskich mediach wspomina się, że Chelsea najpierw chce sprzedać Kepę, by potem pozyskać golkipera Ajaksu.

Nie wiadomo jak na ofertę z Leverkusen zareaguje sam Onana. Na niekorzyść Bosza jest fakt, że nie zdołał on awansować do Ligi Mistrzów. Zdaniem De Telegraaf Kameruńczyk nie będzie spieszył się z podjęciem decyzji, a proponowane 20 milionów to zdecydowanie za mało. Przypomnijmy także, że Onana ma też na stole ofertę nowego kontraktu w Amsterdamie.

Share:

Dodaj komentarz