Zdaniem Voetbal International oczekiwana wyprzedaż zawodników Ajaksu nie nastąpi najbliższego lata. Dziennikarze pokusili się o wstępną analizę wydarzeń na rynku transferowym.

Wszelkie analizy należy w tym momencie traktować z pewnym dystansem, ponieważ obecna sytuacja z pandemią koronawirusa jest bardzo niepewna. Nie wiemy czy krajowe rozgrywki zostaną dokończone i tak naprawdę ciężko wyobrazić sobie jak będzie wyglądał świat sportu w czerwcu, lipcu czy nawet sierpniu. Rozważane są nawet bardziej szalone rozwiązania, które mogą mieć wpływ na wygląd kolejnego sezonu. To jest natomiast już osobny temat.

Wspomniana analiza Voetbal International przedstawia pozytywne efekty związane z kryzysem wokół koronawirusa. Można bowiem spodziewać się, że obecna sytuacja spowoduje wyraźne problemy finansowe dla wielu klubów. To może mieć też wpływ na rynek transferowy. Największe kluby oczywiście nie zbankrutują, choć nie będą skłonne wydawać ogromnych pieniędzy. W związku z tym Ajax może liczyć na to, że uda się zatrzymać na dłużej kilku zawodników.

Zdaniem mediów wyraźnie rośnie szansa na to, że w Amsterdamie na kolejny rok zostaną David Neres, Donny van de Beek oraz Sergino Dest. Ich odejścia były już uznawane za pewne, ale to uległo zmianie. Odejścia wciąż możliwe, ale mniej prawdopodobne. W kolejnym sezonie w barwach Ajaksu nie zobaczymy Ryana Babela, który po zakończeniu wypożyczenia nie zostanie wykupiony.

Kto odejdzie? W klubie oczekuje się, że latem przyjdzie czas pożegnania z Onaną, Tagliafico i Veltmanem. Obecne raporty wskazują, że zmiennicy Kameruńczyka nie prezentują wymaganego poziomu i możemy spodziewać się wzmocnienia na tej pozycji. Ajax poszuka też bezpośredniego zastępcy za Tagliafico, a jednym z głównym kandydatów ma być Owen Wijndal z AZ. Veltman już rok temu chciał odejść, ale udało się go przekonać, by został nieco dłużej. Teraz otrzyma pozwolenie na transfer.

Na łamach Voetbal International czytamy także, że istnieje w Amsterdamie rosnący, choć ostrożny optymizm w kwestii Erika ten Haga. Klub ma nadzieję, że trener zostanie na kolejny rok, ale obecnie nie jest to pewne.

Pod znakiem zapytania stoi przyszłość takich graczy jak Edson Alvarez, Razvan Marin i Carel Eiting. Pierwsza dwójka z pewnością będzie chciała odejść jeśli nie poprawi się ich sytuacja w zespole. O perspektywy regularnej gry martwi się też Eiting i on również może myśleć o transferze, nawet na zasadzie wypożyczenia. 36-letni Huntelaar obecnie rozmawia z klubem o przedłużeniu swojego kontraktu.

Share:

Dodaj komentarz