Ajax Amsterdam i Bayern Monachium oficjalnie poinformowali dziś o osiągnięciu porozumienia w sprawie definitywnego transferu Nicolasa Kühna. Media informują ponadto, że Ajax tymczasowo może opuścić też Danilo Pereira.

Kühn przez ostatnie pół roku występował w zespole rezerw Bayernu na zasadzie wypożyczenia. Rozegrał 16 spotkań ligowych, w których zdobył dwie bramki. Skrzydłowy doskonale wkomponował się do niemieckiej drużyny, zdecydowanie lepiej niż miało to miejsce w Amsterdamie. Wszystkie strony zgodnie stwierdziły, że najlepszym rozwiązaniem będzie transfer definitywny. Kluby nie podały kwoty odstępnego. Kühn przybył do Ajaksu w styczniu 2018 roku z Lipska za 2 miliony euro. W barwach ekipy Jong rozegrał 43 spotkania, w których zdobył 5 bramek.

Do odejścia, choć tymczasowego, szykuje się także Danilo Pereira. 21-letni napastnik prawdopodobnie zostanie wypożyczony. Klub chce, by Brazylijczyk zebrał cenne doświadczenie na poziomie Eredivisie. Danilo do tej pory w rezerwach Ajaksu zgromadził 42 występy. Na listę strzelców wpisał się 24 razy.

Share:

Dodaj komentarz