Mohammed Kudus jest bardzo zadowolony z faktu, iż jest już piłkarzem Ajaksu Amsterdam.

Ghanijczyk podpisał wczoraj 5-letni kontrakt i trafił do Ajaksu z FC Nordsjaelland.

„To dla mnie nowy krok i czuje się dobrze będąc w Holandii. To spełnienie marzeń. Marzyłem o przejściu do większej ligi i kiedy usłyszałem, że Ajax jest zainteresowany, byłem super szczęśliwy.”

„Chcę podziękować klubowi i trenerowi za zaufanie. Jestem ofensywnym pomocnikiem. Lubię drybling i tworzenie sytuacji. Jestem też silny, w dobrej formie fizycznej. Moja kreatywność sprawia, że wnoszę na boisko nieco magii.” – dodał Kudus.

Pomocnik był w Amsterdamie już wcześniej, aby porozmawiać z Erikiem ten Hagiem o swoim potencjalnym transferze.

„Naprawdę podoba mi się jak ta drużyna chce grać i bronić. Lubię styl gry Ajaksu. Rozumiem co do mnie powiedział i myślę, że to dla mnie bardzo dobry krok.” – dodał Mohammed, którego do transferu przekonał również Andre Onana.

„On dobrze mi doradził. Dobrze się rozumiemy, bo oboje pochodzimy z Afryki. Andre ma dużo doświadczenia i jestem wdzięczny za to, czego mnie nauczył. Kiedy podejmujesz taką decyzję, musisz też posłuchać siebie. Miałem dobre odczucia i decyzja ta była dla mnie prosta.”

Kudus znany jest ze swojej nietypowej cieszynki, w trakcie której krzyżuje ręce na swojej klatce piersiowej.

„To gest Wakanda i symbolizuje niezłomność. Nic nie jest w stanie mnie złamać. Jestem silny i mogą wziąć na siebie całą krytykę.”

Share:

Dodaj komentarz