Rasmus Kristensen zaliczył w ostatnim spotkaniu swój debiut dla Ajaksu. Młody defensor jest bardzo zadowolony ze swojego transferu do klubu.

Duńczyk rozegrał dobre spotkanie przeciwko Rodzie. Jutro jego obecności w pierwszym składzie raczej nie należy się spodziewać, ale dla defensora to dopiero początek przygody z Ajaksem.

„Zawsze staram się być zrelaksowany jak najbardziej to możliwe. Kiedy grają dobrą muzykę, zawsze śpiewam. Kocham muzykę i to ona mnie relaksuje. To też bardzo mi pomaga i robiłem tak w poprzednich klubach.”

„Po gwizdku zaczyna się jednak zwykł mecz. Są jednak pewne nowe dla mnie rzeczy. Na przykład sam styl gry Ajaksu, do którego przyzwyczajam się każdego dnia. Wiem jednak, że to dla mnie krok we właściwym kierunku. W poprzednim klubie graliśmy pięcioma obrońcami i ja byłem bardziej ofensywnym graczem. Nie jestem przyzwyczajony do tego, aby tak dużo bronić. Tutaj jest inaczej, ale to dla mnie dobre i dla mojego rozwoju jako zawodnika.”

Zmiana Danii na życie w Amsterdamie to wielka zmiana, ale koledzy pomagają młodemu zawodnikowi przyzwyczaić się do tego.

„Przyzwyczajam się do systemu Ajaksu, ale wciąż jest wiele do nauczenia się. Mój holenderski nie jest jeszcze najlepszy, ale Lasse Schone bardzo mi pomaga tłumacząc niektóre rzeczy i to bardzo pomocne.”

Ofensywnie usposobiony Duńczyk na pewno byłby mocnym ogniwem Ajaksu w spotkaniu z Twente, w którym Ajax musi wykorzystać osłabienie rywala i zgarnąć komplet punktów.

 

_____________________________________________
Polecamy sklep z gadżetami http://www.fanzone.pl

Share:

Dodaj komentarz