Rasmus Nissen Kristensen podpisał dziś 4,5-letni kontrakt z Ajaksem. Prawy obrońca opuszcza FC Midtjylland i przenosi się do Amsterdamu, gdzie nie może doczekać się nowych wyzwań.

„Jestem szczęśliwy, ponieważ jest to jak spełnienie marzenia. Ajax to wielki klub, który daje mi szanse. Byłem tutaj na meczu z Feyenoordem. Później rozmawiałem także z Kasperem Dolbergiem, którego znam ze wspólnych występów w młodzieżowej reprezentacji. Rozmawialiśmy o wszystkim, ale w kwestiach Ajaksu wypowiadał się wyłącznie w pozytywnych słowach. Nie miałem jeszcze okazji rozmowy z Rafaelem van der Vaartem (zawodnik Midtjylland – red.), gdyż wszystko działo się bardzo szybko przed moim wylotem do Amsterdamu. Rozmawialiśmy jakiś czas temu o jego karierze i zawsze wspominał, że Ajax to świetne miejsce” – powiedział Duńczyk, który zdecydował się używać na koszulce nazwiska Kristensen.

„Tak jak mówiłem, byłem tutaj podczas meczu, ale ten stadion robi wrażenie również kiedy jest pusty. Jestem podekscytowany stojąc tutaj i nie mogę doczekać się gry dla tych wszystkich kibiców. Atmosfera podczas meczu? Dla mnie to było niewiarygodne. Nie widziałem czegoś takiego w Danii. To było świetne przeżycie również dzięki zwycięstwu Ajaksu” – dodał 20-latek.

Kristensen został również poproszony o krótką charakterystykę samego siebie.

„Jestem zawodnikiem, który używa dużo siły. Lubię pokazywać pasję w swojej grze i to chcę wnieść do nowej drużyny. Mam sporo wzrostu jak na swoją pozycję, ale to daje mi możliwości czysto fizyczne. Tutaj zamierzam się jednak dalej uczyć nowych rzeczy. Preferuję grę ofensywną, ale chcę poprawić elementy defensywne i grę z piłką przy nodze” – odpowiedział nowy gracz Joden przed kamerą Ajax TV.

Share:

Dodaj komentarz