Rasmus Kristensen, wyznał, że nie spodziewał się rozegrania dla Ajaksu tak wielu meczów do tej pory.

Wytransferowany zimą Duńczyk miał planowo wdrażać się w klub, a o jego sile stanowić dopiero w lecie. Od dwóch spotkań defensor gra jednak w podstawowym składzie, a łącznie rozegrał już sześć spotkań.

„Zagrałem już więcej niż oryginalnie planowaliśmy. Miałem przywyknąć do klubu do lata, ale oczywiście jestem z tego bardzo zadowolony. Rezultaty były dobre, a ja zagrałem nieźle więc jest bardzo pozytywnie.”

„Grałem zamiast kapitana, który jest zupełnie innym typem gracza niż ja. Myślę, że to kwestia planu jaki trener ma na wejście w mecz.” – dodał Rasmus.

W meczach z Heerenveen i Spartą, Erik ten Hag chciał zagrać ofensywną piłkę wspieraną przez bocznych zawodników, stąd wybór Kristensena.

„Podobało mi się to, ale niczego nie oczekuję. Czekam już aż będę mógł grać więcej, ale jestem nowy i muszę pozostać spokojny.”

Duńczyk w dalszym ciągu wierzy, że w swoim pierwszym półroczu sięgnie z Joden po tytuł.

„Musimy po prostu wygrywać nasze mecze, bez względu na to z kim gramy. Gramy również z PSV i tym meczem możemy trochę zmienić. Tylko na tym pozostaje nam się skupić. Musimy nałożyć na nich maksymalną możliwą presję stale wygrywając.”

Share:

Dodaj komentarz