Trzech przedstawicieli sztabu szkoleniowego Ajaksu otrzymało polecenie pozostania w domu do 13 marca. Jest to środek zapobiegawczy w związku z panującą epidemią koronawirusa.

Domową kwarantanną objęci zostali Christian Poulsen (asystent Erika ten Haga), fizjolog Alessandro Schoenmaker oraz jeden z fizjoterapeutów. Cała trójka obecna była w zeszły piątek na przyjęciu urodzinowym. U jednego z uczestników potwierdzono zarażenie koronawirusem, w związku z czym podjęto odpowiednie działania zapobiegawcze. Media dodają, że zarażoną osobą jest były piłkarz, Thomas Kahlenberg.

Rzecznik prasowy Ajaksu potwierdził powyższe informacje i dodał, że wspomniana trójka czuje się dobrze i póki co nie wykazuje żadnych objawów choroby. Otrzymali oni zalecenie, by na kilka dni pozostać w domu i regularnie mierzyć swoją temperaturę. Jeśli pojawią się objawy, takie jak gorączka wówczas przejdą badania na obecność koronawirusa. Panowie wrócą do pracy pod koniec następnego tygodnia jeśli do tego czasu wszystko będzie w porządku. Poulsena z pewnością zabraknie na ławce rezerwowych obok trenera podczas sobotniego starcia z Heerenveen. O zaistniałej sytuacji zostali dziś poinformowani także piłkarze.

Share:

Dodaj komentarz