Coraz więcej wskazuje na to, że obecny sezon Eredivisie nie zostanie dokończony. W Holandii oficjalnie poinformowano o zakazie zgromadzeń publicznych aż do 1 czerwca.

Premier Holandii, Mark Rutte poinformował o zaostrzeniu środków walki z pandemią koronawirusa. Zwracamy szczególną uwagę na słowa o zakazie zgromadzeń publicznych do 1 czerwca. Nie obowiązuje już dolny limit stu osób. To oznacza, że Eredivisie nie zostanie wznowiona do tego terminu. Ponadto drużyny nie będą mogły wcześniej wrócić do treningów. W rezultacie plan dokończenia ligi do 30 czerwca jest teraz niewykonalny.

Media spekulują, że to może oznaczać zakończenie sezonu. Wcześniej informowaliśmy, że w takim przypadku jedną z możliwych opcji rozstrzygnięcia jest uwzględnienie aktualnej tabeli, ale bez spadków i oficjalnego mistrzostwa. Wkrótce powinniśmy dowiedzieć się więcej.

Na jutro zaplanowano rozmowy wszystkich zainteresowanych stron – ligi, federacji oraz klubów. Rzecznik KNVB zapowiedział, że zwróci się jeszcze do przedstawicieli rządu holenderskiego o więcej szczegółów, by mieć całkowitą pewność, że rozgrywanie spotkań bez publiczności również jest wykluczone.

Share:

Dodaj komentarz