Ajax wkrótce dopełni formalności w kwestii transferu nowego zawodnika. Prawy obrońca, Rasmus Nissen Kristensen w niedzielę ma pojawić się w Amsterdamie, gdzie przejdzie testy medyczne.

20-letni Duńczyk ma kosztować około 5,5 miliona euro. Holenderskie media są zgodne co do tego, że nowy nabytek ma być przygotowywany do zastąpienia Joela Veltmana od następnego sezonu. To natomiast oznacza, że zaufanie w Amsterdamie stracili dwaj inni gracze.

Zakupiony latem za 3,5 miliona Luis Manuel Orejuela ma za sobą rozczarowujący początek w Ajaksie. Kolumbijczyk dopiero w grudniu zadebiutował w Eredivisie i nie prezentował się obiecująco. W dodatku nie znalazł się w selekcji na niedzielny De Klassieker, co oznacza, że nie znalazł uznania w oczach Erika ten Haga. Niewykluczone, że Orejuela nie będzie miał już przyszłości w Amsterdamie.

Miejsce w kadrze meczowej znalazło się dla Deyovaisio Zeefuika, ale również w tym przypadku możemy mówić o rozczarowaniu. 19-latek popełnia znaczące błędy w grze defensywnej. Zdaniem Voetbal International bardzo prawdopodobne jest odejście Holendra na wypożyczenie do końca tego sezonu. Nie jest to oczywiście przesądzone, ale dosyć sensowne rozwiązanie.

Nissen Kristensen pozostaje dla nas pewną zagadką i ryzykiem transferowym. Obrońca uznawany jest jednak za bardzo utalentowanego zawodnika, który w Amsterdamie może rozwinąć skrzydła.

Share:

Dodaj komentarz