Konferencja przed Young Boys

  • 10 marca 2021
  • Mickey
  • Pozostałe
  • 0
  • 454 wyświetleń

Erik ten Hag spotkał się z dziennikarzami i omówił bieżące sprawy przed pierwszym pojedynkiem z Young Boys.

Szkoleniowiec na początku poinformował, że w czwartek ekipa z Amsterdamu będzie musiała radzić sobie bez kontuzjowanego Blinda. Nie wróci także Mazraoui, a z wiadomych przyczyn niedostępni są Haller i Onana.

Ten Hag przyznał, że w ramach taktycznego przygotowania do rywalizacji z Young Boys skontaktował się z Peterem Boszem, aktualnym opiekunem Bayeru Leverkusen. Niemiecki klub przegrał w poprzedniej rundzie Ligi Europy właśnie ze Szwajcarami.

„Widziałem dwumecz Bayeru z Young Boys. Nasz zespół analityków skontaktował się także z Peterem Boszem. Oczywiście, że taka pomoc może okazać się dla nas przydatna. Możemy skorzystać z cennych informacji” – powiedział Ten Hag.

„Young Boys to mocny zespół. Jeżeli jesteś w stanie dwukrotnie pokonać Bayer Leverkusen to zdecydowanie jesteś mocnym zespołem. To prawdziwa drużyna, która tworzy jedność. Charakteryzuje ich dobra mentalność. Taktycznie i technicznie to ekipa, która doskonale opanowała grę wertykalną. Są bardzo bezpośredni w swojej grze ofensywnej. Mają też dużo dynamiki, nie tylko napastnika, ale pozostałych graczy również. To świetnie zorganizowana drużyna.”

„Tak jak już mówiłem wielokrotnie, zawsze skupiamy się na własnych możliwościach, siłach i taktyce. W czwartek nie będzie inaczej. Kto zagra u nas w centrum defensywy? Nie mogę tego zdradzić, ale w pewnych momentach staramy się też dopasować taktykę i skład do konkretnego przeciwnika.”

W ostatnim czasie narasta krytyka wobec Sebastiena Hallera, który nie prezentuje wysokiego poziomu.

„Jesteśmy słabsi bez niego, tak myślę. Gra nam się lepiej mają do dyspozycji takiego napastnika, jak Haller. Nie oznacza to jednak, że nie potrafimy wygrywać bez niego. Czy Tadić zagra w roli napastnika? Są na to duże szanse, ponieważ występ Brobbeya nie jest pewny” – powiedział Ten Hag, który unikał pytań o szczegóły dotyczące wyjściowego składu.

„Musicie być cierpliwi i poczekać na ogłoszenie składów do jutra. Kudus? Podobała mi się jego gra w niedzielę. Groningen chciało grać z nami jeden na jeden, uznaliśmy więc, że postawimy na bardziej kreatywną linię pomocy. Myślę, że to wyszło całkiem nieźle. Kudus jest dla nas dostępną i logiczną opcją na czwartek. Nie zastąpi Blinda, to kompletnie inny piłkarz. Obaj są wartościowi, ale na różne sposoby.”

Na koniec trener Ajaksu pochwalił Devyne Renscha i Jurriena Timbera i wyraził duże zadowolenie z rozwoju tych młodych zawodników.

„Prezentują się doskonale i mogą grać na kilku pozycjach. Możemy korzystać z tego, jak bardzo są uniwersalni i dynamiczni. Wnoszą bardzo dużo do stylu, w jakim chcemy grać. Ich rozwój jest widoczny, ale stać ich na więcej. Rzadko spotyka się piłkarzy, którzy mogą grać na czterech pozycjach w defensywie. Oni to potrafią, są wyjątkowi. Są młodzi, nadal muszą się uczyć, ale drzemie w nich ogromny potencjał” – zakończył Ten Hag.

Mecz Ajax Amsterdam – Young Boys odbędzie się w czwartek, 11 marca o godzinie 18:55.

Share:

Dodaj komentarz