Konferencja przed Young Boys

  • 17 marca 2021
  • Lesley
  • Promowane
  • 0
  • 441 wyświetleń

Erik ten Hag i Ryan Gravenberch odbyli już konferencję prasową przed jutrzejszym meczem rewanżowym z BSC Young Boys.

Do Szwajcarii Joden przylecieli bez Jurriena Timbera i Noussaira Mazraouiego. Do zdrowia wrócił natomiast Daley Blind i Erik ten Hag będzie mógł skorzystać z jego usług.

„Mazraouiego nie ma, podobnie Timbera. 90 minut dla Blinda? Nie jestem w stanie nic powiedzieć. Odbędziemy trening i zobaczymy, jak się mają sprawy i czy jest w stanie zacząć ten mecz. Spodziewam się, że będzie w stanie jutro zagrać, ale musimy poczekać na jego reakcję po treningu. Ta sama sytuacja dotyczy Neresa i Nico. W ich przypadku również spodziewamy się, że będą w stanie juto grać.”

Problemem Ajaksu może być fakt, że spotkanie zostanie rozegrane na sztucznym boisku. Dla Amsterdamczyków nie jest to jednak nic nowego.

„Jesteśmy do tego przyzwyczajeni w Holandii. Każde sztuczne boisko jest jednak inne i żadnego nie można do siebie porównać. Graliśmy już jednak trzy razy na sztucznej murawie i trzy razy wygraliśmy. Boisko nie może być wymówką.”

Mimo sporej zaliczki z pierwszego spotkania, Ten Hag nie chce jeszcze rozstrzygać losów dwumeczu.

„To bardzo dobra drużyna prowadząca w swojej lidze z ogromną przewaga i nie bez przyczyny pokonali dwa razy Leverkusen. Trzeba zagrać dobre spotkanie i musimy zrobić to jeszcze raz.”

„W Amsterdamie nie daliśmy im szans i musimy zagrać tak samo. Może być tak, ze przeciwnik już się nas nauczył i ponownie będziemy musieli znaleźć odpowiednie rozwiązania, aby ich pokonać. Jestem przekonany, że tego rywala stać na lepszą grę niż pokazali to tydzień temu. Czy mogą zagrać inaczej niż w Amsterdamie? Z pewnością, ale to dalej zależy głównie od nas. Możemy spodziewać się, że będą nakładać na nas bardzo agresywny pressing i grać bardziej oportunistycznie. Musimy się tego nauczyć i podjąć ku temu kroki”

Niewykluczone, że na skutek roszad w linii obrony, Ten Hag zdecyduje się na grę dwoma lewonożnymi środkowymi obrońcami.

„Oczywiście, że jest to opcja. Graliśmy już często prawonożnymi. Alvarez? Zawsze jest poważna opcją. Trzeba jednak patrzeć szerzej na drużynę i jej balans między piłkarzami i rywalem.”

W mediach coraz częściej mówi się, że Ajax może nawet wygrać Ligę Europy, ale i te stwierdzenia Ten Hag mocno tonuje.

„Wygrywanie spotkań, wygrywanie każdego meczu – to musi być nasz cel. Finał Ligi Europy? Nie będziemy mówić o finale, ale o kolejnej rundzie. To, co może wydarzyć się w przyszłości nie ma teraz żadnego znaczenia.”

„Znamy swoją siłę. Jutro musimy to pokazać i wiem, że nas na to stać. Czy kiedykolwiek wypuściłem z rąk prowadzenie 3:0? Nie, nie pamiętam tego. Myślę, że Young Boys pójdą na całość od początku i my musimy zrobić to samo.” – dodał Ryan Gravenberch.

 

Share:

Dodaj komentarz