• 2 marca 2018
  • admin
  • Promowane
  • 0
  • 121 wyświetleń

Niezbyt dobre wiadomości napływają z obozu Ajaksu przed meczem ligowym z Vitesse. O kadrze na konferencji prasowej dużo mówił Erik ten Hag.

W poprzednim spotkaniu zabrakło Lasse Schöne i Klaasa Jana Huntelaara. W środku tygodnia z gry wypadł natomiast Frenkie de Jong. Od dawna kontuzjowani pozostają Sinkgraven, Dolberg czy Viergever.

„Schöne wrócił i wygląda to pozytywnie jeśli chodzi o niedzielę.” – zaczął menadżer.

„Klaas Jan trenował póki co częściowo i będziemy musieli zobaczyć, czy zdąży na mecz z Vitesse.” – dodał Ten Hag.

Kto zastąpi Frenkie de Jonga? Nie ma chyba większych wątpliwości, że Ajax wróci w końcu do gry z dwoma typowymi środkowymi obrońcami.

„Joel Veltman może przejść do środka, a Rasmus Kristensen zagrać na prawej stronie. Druga opcja to Max Wober w miejsce Frenkiego.”

Czy istnieje szansa, że miejsce De Jonga znowu nie zajmie obrońca?

„Carel Eiting grywał tam w młodości, ale ja nigdy nie widziałem tego na oczy.”

Trudno jednak uwierzyć, aby Ten Hag dokonał tak dziwnej zmiany i postawił na Eitinga w obronie. Vitesse to mocny rywal, z którego nie można sobie zażartować.

„Vitesse to mocny zespół z bardzo dobrą organizacją gry. Dobry rywal i drużyna z czołówki.”

„Nadal wierzę w mistrzostwo kraju. PSV wykonuje swoją pracę wyjątkowo dobrze, ale może się potknąć. Musimy być wtedy gotowi.”

Niewykluczone, że wiara w mistrzostwo byłaby większa i byłaby podparta lepszym dorobkiem punktowym, gdyby tylko Ajax był skuteczniejszy. Być może Ajaksowi po prostu brakuje odpowiedniego instynktu?

„Myślę, że coś takiego jest w tej selekcji, ale jeszcze się nie ujawniło. Piłka nożna to nie nauka ścisła. Czasem coś nie wychodzi. Tworzysz sobie sytuacje, ale nie zdobywasz gola.”

„Jeśli remisujesz z Hagą 0:0 to nie jest dobrze. Jest to wynik poniżej pewnego poziomu i będziemy pracować nad poprawą.”

Mimo rozczarowujących wyników i skuteczności, Ten Hag dalej widzi rozwój w swojej drużynie.

„Wymieniamy coraz więcej podań. Ajax musi grać dominującą piłkę. Jeśli wymieniasz dużo podań, masz piłkę to znaczy, że dominujesz. Mamy też dużo okazji strzeleckich i gramy stabilnie w obronie. Generalnie widzę postęp.”

„Ajax strzelał dużo bramek ze stałych fragmentów gry przed przerwą zimową, a teraz tego brakuje. Bardzo się nad tym skupiliśmy i to musi być lepsze.”

W weekend Ajax musi liczyć na dobrą postawę byłego klubu Ten Haga. PSV zagra z Utrechtem, który w poprzedniej rundzie został na własnym boisku upokorzony.

„Byłem w Utrechcie w poniedziałek i panuje tam duża pewność. Statystyki są dla nich bardzo złe, ale obecnie mają dobrą serię. Na pewno mogą sprawić niespodziankę, podobnie jak Heerenveen.”

Share:

Dodaj komentarz