• 17 sierpnia 2018
  • admin
  • Promowane
  • 0
  • 122 wyświetleń

Nie zwalniamy tempa i już jutro zespół Ajaksu zmierzy się w lidze z VVV Venlo. Na konferencji prasowej sprawy bieżące tradycyjnie omówił Erik ten Hag.

Szkoleniowiec Joden został zapytany o sytuację Hakima Ziyecha, który jeszcze przed sezonem wyraził chęć odejścia, ale nadal występuje w barwach klubu z Amsterdamu.

„Ajax ma już określoną pozycję. Przede wszystkim piłkarze mają już pewność, że wracamy do europejskich pucharów. To jest bardzo ważne dla ich rozwoju. Teraz oni mogą skupić się na grze w Ajaksie i razem z nami iść naprzód.”

Okno transferowe zostało zamknięte w Anglii w ubiegłym tygodniu, dziś tak samo stanie się we Włoszech.

„Hakim nie stwierdził jeszcze definitywnie, że zostaje. On zachowuje spokój, jest w pełni skoncentrowany na grze i widać, że prezentuje się świetnie na boisku. On ma niesamowitą wizję na murawie i jest bardzo ważny dla zespołu. Jakie są szanse na to, że zostanie? Myślę, że duże” – powiedział Erik ten Hag.

Szkoleniowiec Ajaksu już wcześniej zapowiadał, że intencją jest zatrzymanie wszystkich graczy. Jak wygląda sytuacja ewentualnych wzmocnień?

„Nie spodziewam się już transferów. Być może zostanę jakoś zaskoczony przez nasz skauting i pojawi się okazja na rynku, ale na ten moment mamy dobrze wypełnione wszystkie pozycje. Sytuacja każdego z poszczególnych zawodników jest osobna i nie można ich porównywać. Jeżeli ktoś odejdzie, to będzie wręcz niemożliwe, by sprowadzić kogoś identycznego na jego miejsce. Wtedy będzie trzeba budować drużynę na inny sposób.”

Ten Hag wyjaśnił także, że nie potrzebuje dodatkowej opcji na pozycji napastnika. Wciąż niezdolny do gry jest Kasper Dolberg.

„Nie, nie potrzebujemy planu zapasowego. Robimy wszystko, by jak najszybciej Dolberg był zdolny do gry. Wówczas będziemy mieć do dyspozycji dwóch świetnych, podstawowych napastników, Dolberga i Huntelaara. Wydaje mi się, że to zdecydowanie wystarczy. Czekamy na Dolberga. Czy będzie dostępny na pojedynki z Dynamem Kijów? Raczej nie, może być za wcześnie. On wciąż odczuwa mały ból. Najpierw musi wrócić do treningów z pełnym obciążeniem.”

W spotkaniu z Heraclesem zagrał Sierhuis i choć ten pomysł nie dał oczekiwanych rezultatów trener wyjaśnia, że decyzja była przemyślana i wciąż uznawana za słuszną. Huntelaar musi być oszczędzany.

„Konsultowaliśmy to z lekarzami i otrzymaliśmy takie rady. Huntelaar nie zagrał z Heraclesem, ponieważ nie chcieliśmy ryzykować jego kontuzji. Oczywiście chciałbym, żeby on grał we wszystkich meczach, ale wiemy, że Dolberg nie będzie dostępny w sierpniu. Dlatego właśnie musimy uważać na zdrowie Huntera. Jeżeli wypadnie na dłużej, będziemy mieć duży problem.”

Na konferencji została również poruszona kwestia bramkarzy. W hierarchii drugim golkiperem w ostatnim czasie jest Kostas Lamprou, który „wyprzedził” Benjamina van Leera.

„Van Leer chce odejść? O to musicie zapytać jego. Ajax potrzebuje trzech dobrych bramkarzy i cieszymy się, że takich posiadamy. W dodatku jest u nas utalentowany Dominik Kotarski, ale dla niego to za wcześnie na grę w pierwszym zespole.”

Czy Ajax może opuścić Orejuela?

„W futbolu wszystko się zmienia, ale wyobrażam sobie, że Orejuela chce zmienić otoczenie. Myślę, że rozważymy oferty, jeśli takie nadejdą.”

Ten Hag nie wyklucza, że w sobotę Ajax zagra w najsilniejszym składzie, podobnym do tego ze starcia ze Standardem Liege.

„Czy zdecyduje się na zmiany? Jeśli tak, to będzie tych zmian mniej. Po meczu z Venlo będziemy mieć 4 dni na przygotowanie do kolejnego meczu. Będzie więc nieco inaczej niż w poprzednich tygodniach. Możliwe, że zaczniemy w Venlo w najsilniejszym składzie, ewentualnie z jedną zmianą. Ważne jest, byśmy wypracowali pewne automatyzmy, ale z drugiej strony chcemy być nieprzewidywalni. Mamy więcej niż 11 podstawowych graczy, czasem trzeba ustawić się pod danego rywala, czasem zmiany są wymuszone” – powiedział opiekun Ajaksu.

Mecz VVV Venlo – Ajax Amsterdam odbędzie się w sobotę, 18 sierpnia o godzinie 18:30.

Share:

Dodaj komentarz