Przed nami drugie arcyważne starcie w rundzie wiosennej. Ajax zagra na wyjeździe z Utrechtem, który w ostatnim czasie prowadzony był przez Erika ten Haga. Teraz Holender chce wywieźć z Galgenwaard komplet punktów.

Ten Hag jest przekonany, że w niedzielę zobaczymy całkowicie inny mecz niż ten z rundy jesiennej. Wówczas Utrecht wygrał w Amsterdamie 2:1.

„Utrecht? Znam tych zawodników, znam cały zespół i niemal cały sztab szkoleniowy. Z łatwością mogę powiedzieć o czym myślą. Nie mogę jednak przewidzieć ich decyzji i wyborów. My skupiamy się na naszej grze i chcemy przede wszystkim zaprezentować swoje możliwości.”

„Z Utrechtem graliśmy jesienią zaadaptowanym systemem. Możliwe, że w taki sam sposób zagra Utrecht w niedzielę. Minęło już jednak kilka tygodni, obie drużyny zdążyły się rozwinąć. Obie strony są teraz trochę inne. Pod względem zalet oraz wad. Na ławkach trenerskich dokonano zmiany. Oczywiście, że to będzie inny mecz. Nie myślę o tym co było, skupiam się na teraźniejszości” – powiedział opiekun Ajaksu.

„Oglądałem dwa ostatnie spotkania Utrechtu. Zespół nie stał się słabszy. To wciąż mocna ekipa. Latem wielu graczy odeszło i zostali zastąpieni innymi. Wraz z nowymi piłkarzami udało się stworzyć kolektyw. Było to widać w ostatnich meczach” – dodał.

W Holandii pojawiła się szeroka krytyka na temat boiska na Galgenwaard Stadion. Delikatnie mówiąc, nie są to idealne warunki to gry w piłkę.

„Warunki na boisku musimy po prostu wykorzystać dla własnych korzyści. Nie jesteśmy zadowoleni z takiego stanu murawy, ale ostatecznie chcemy skupić się na sobie. Niestety na takim boisku płynna gra na małej przestrzeni jest wręcz niemożliwa. Utrecht w ostatnim pojedynku korzystał z wielu długich podań. My musimy sprawić, by to nie działało na naszą niekorzyść. Jaki mamy plan? Zobaczymy w niedzielę. Naturalnie to trudne, by symulować pewne boiskowe momenty, ale staramy się o tym rozmawiać” – wyjaśnił Erik ten Hag.

Szkoleniowiec Joden nie mógł uniknąć tematu transferów. Z klubu odchodzi Amin Younes. Kto będzie jego zastępcą? Kupno nowego skrzydłowego nie jest przesądzone.

„Nasz wybór w ofensywie jest wąski, zgadza się. Luki mogą zostać zapełnione także dzięki naszym młodszym zawodnikom. Gdy pojawia się miejsce w składzie wówczas stwarza się okazja dla zmienników. Nie można jednak powiedzieć czego z całą pewnością. Znalezienie odpowiedniego rozwiązania w kwestii skrzydłowego nie jest łatwe. Jeśli nie uda się nikogo sprowadzić, trzeba spojrzeć na wewnętrzne zasoby. Ajax jest znany z takich praktyk. Widzę ogromny potencjał w młodych piłkarzach na tej pozycji. Czy teraz są oni wystarczająco dobrzy? Zobaczymy.”

Ten Hag przyznał również, że wolał, aby Amin Younes pozostał w Amsterdamie do końca sezonu. Podobnego zdania był Marc Overmars.

„Tak, ale gracz bez motywacji nie przyniesie nam korzyści. Chcę mieć zdrową rywalizację w selekcji na każdej pozycji. Często widzimy jakieś awaryjne rozwiązania, które z jakiegoś powodu nie okazują się dobre. Dlatego ostrożnie podchodzimy do rynku transferowego. Nowy piłkarz musi mieć wkład w sukces drużyny. Nie zrobi tego, jeśli jest bez regularnej gry. Nie jesteśmy dogadani z Labyadem. Gdyby tak było, powiedzielibyśmy o tym. Mam nadzieję, że już nikt nas nie opuści w tym miesiącu. Możliwe, że odejdzie Dijks, ale może się wydarzyć coś nieoczekiwanego” – powiedział trener Ajaksu, który dodał także, iż prawdopodobnie w kadrze na Utrecht znajdzie się Rasmus Kristensen.

Spotkanie FC Utrecht – Ajax Amsterdam odbędzie się w niedzielę, 28 stycznia o godzinie 12:30.

Share:

Dodaj komentarz