Konferencja przed Utrechtem

  • 4 lutego 2021
  • Mickey
  • Pozostałe
  • 0
  • 671 wyświetleń

Erik ten Hag nie miał łatwego zadania, ale odpowiadał na pytania dziennikarzy przed zbliżającym się pojedynkiem z Utrechtem.

W związku z pandemią klub nie organizuje już tak często konferencji prasowych, choć dziś właśnie taka się odbyła. Na nieszczęście trenera, zbiegła się ona z informacją, że Sebastien Haller nie został zgłoszony do rozgrywek Ligi Europy. Holender nie mógł unikać tego tematu i musiał wyjaśnić, co się wydarzyło.

„W Amsterdamie nigdy nie jest nudno, prawda? Przede wszystkim to przykra sytuacja dla zawodnika. Nie sprowadzaliśmy go bez powodu i już w styczniu zaprezentował, że może być bardzo przydatny. Nie, nie zapomnieliśmy o zarejestrować. To ludzki, administracyjny błąd.”

„W tym momencie oczywiście robimy wszystko, co w naszej mocy, by naprawić ten błąd. Tak długo, jak jest nadzieja, będziemy walczyć. Niestety błąd polega na małym szczególe podczas rejestracji, ale ma dla nas ogromne konsekwencje. To trochę niesprawiedliwe. Ostatecznie to Overmars oraz ja odpowiadamy za drużynę i to my jesteśmy za to wszystko odpowiedzialni” – powiedział Ten Hag.

„Haller jest bardzo rozczarowany, ale rozumie, że nikt nie popełnił takiego błędu z premedytacją. To przykre, ale znam go i to nie wpłynie negatywnie na niego. Dzisiaj był zdeterminowany na treningu.”

Kolejny trudny temat – odejście Briana Brobbeya, który nie przedłuży swojego kontraktu.

„On ma swoje przemyślenia i rozumiem jego argumenty. Nie wiem jednak co czuje. Dlaczego tak zdecydował? Jego powinniście o to zapytać. Ja mogę jedynie powiedzieć, że Ajax to wciąż fantastyczne miejsce dla młodych zawodników. Dowodzi temu nie tylko przeszłość, ale również teraźniejszość. Piłkarze mogą się tutaj rozwijać, mogą wygrywać trofea i pokazywać się na międzynarodowej arenie. Mają też możliwość transferu do innych największych klubów w całej Europie.”

„To tylko przypuszczenia mediów, że to agent skłonił Brobbeya do takiej decyzji. Dla mnie nic się nie zmienia i on wciąż jest częścią naszej szatni. Jeśli będzie ciężko pracował i zasłuży, wówczas dostanie kolejne minuty gry. Szanuję jego decyzję. Talent należy do niego, nie do klubu czy rodziców. Jeśli uważa, że będzie mu lepiej w innym miejscu to musimy to po prostu zaakceptować. Ma do tego prawo” – powiedział Ten Hag.

Kolejnym omówionym tematem był transfer Oussamy Idrissiego, który dołączył do Ajaksu na zasadzie wypożyczenia w ostatnim dniu okienka.

„Idrissi zrobił dobre wrażenie podczas swoich pierwszych treningów z nami. Po transferze z AZ do Sevilli nie grał regularnie. W styczniu grał nieco więcej, nie miał również problemów zdrowotnych i nie opuszczał żadnych treningów. Jest gotowy do gry. To nie oznacza, że na pewno zagra z Utrechtem, ale będzie jedną z dostępnych opcji.”

„Czy mamy w selekcji zbyt wielu graczy ofensywnych? Nie sądzę. Wszyscy są potrzebni i każdy piłkarz będzie musiał zaakceptować swoją rolę. Musimy mieć szeroką kadrę, ponieważ wcześniej mieliśmy problemy z tym związane. Rok temu graliśmy mecz o wszystko z Valencią i nie miałem żadnych opcji. W tym sezonie graliśmy mecz o wszystko z Atalantą i również nie miałem żadnych opcji.”

Pytanie, które nas prześladuje od dłuższego czasu. Kiedy wraca Kudus?

„Kudus trenował z nami przez cały tydzień. To były intensywne dni i jeżeli po nich nie nastąpi żadna negatywna reakcja organizmu, wówczas nie stanie już nic na przeszkodzie by on znalazł się w kadrze meczowej. Zdecydujemy o tym w sobotę.”

„Mazraoui i Tagliafico? Jest jeszcze za wcześnie. Musimy poczekać i zdecydować później. W tym momencie ich występy w niedzielę stoją jeszcze pod znakiem zapytania, nic więcej nie mogę powiedzieć.”

Na koniec Ten Hag pochwalił Edsona Alvareza, który w ostatnim czasie wywalczył miejsce w pierwszym składzie i zaskakująco dobrze wywiązuje się ze swoich zadań.

„Zawsze byłem bardzo zadowolony z Alvareza. Naturalnie ma elementy do poprawy, jak choćby grę do przodu, ale robi postępy. Pokazał nam wszystkim, że potrafi być dla nas niesamowicie ważny poprzez swoje inteligentne ustawianie się, wygrane pojedynki, przechwyty i wolę walki. Pracowaliśmy z nim intensywnie na treningach. Myślę, że to już przynosi widoczne efekty. Rotacja? Tak, wciąż będzie możliwa, ponieważ przed nami kolejny wymagający miesiąc. Będziemy brać pod uwagę nie tylko taktykę, ale też obciążenie zawodników” – zakończył trener Ajaksu.

Mecz Ajax Amsterdam – FC Utrecht odbędzie się w niedzielę, 7 lutego o godzinie 12:15.

Share:

Dodaj komentarz