Konferencja przed Utrechtem

  • 6 listopada 2020
  • Lesley
  • Pozostałe
  • 0
  • 779 wyświetleń

Erik ten Hag obył już konferencję prasową przed niedzielnym meczem z FC Utrecht.

Po meczu z Utrechtem wielu zawodników Ajaksu rozjedzie się na mecze reprezentacji, co nie podoba się Ten Hagowi.

„Jesteśmy w kontakcie ze związkami zawodowymi. Jeśli jednak nalegają, musimy puścić zawodników. Nie jest tak, że przez ten okres będę siedział tu ze strachem i przerażeniem, ale już kilka razy wyraziłem swoją opinię. Zwłaszcza teraz, gdy wirus się rozprzestrzenia, nie jest to mądre.”

„Staram się zrozumieć te mecze międzynarodowe, bo selekcjoner musi również pracować z zawodnikami. Stosują jednak pewne środki, można do pewnego stopnia powstrzymać wirusa. Jeśli piłkarze gdzieś wylecą, nasza kontrola będzie znacznie mniejsza.”

Na kolejną przerwę reprezentacyjną wylecą między innymi Andre Onana, Nico Tagliafico, Dusan Tasić, Nous Mazraoui, David Neres, Antony, a także Daley Blind, Davy Klaassen, Quincy Promes.

Ten Hag po raz kolejny odniósł się do pandemii koronawirusa, która wywołała niemałe zamieszanie przed kilkoma dniami.

„Nic się od wtorku nie zmieniło. Tego ranka przeszliśmy testy i czekamy na wyniki. Czy kogoś na pewno zabraknie? Tak, Kudusa. Biorąc pod uwagę ostatnią sytuacją jasne jest dla mnie, że wyniki nie były prawidłowe.” – dodał Erik.

„Musimy brać pod uwagę takie scenariusze. Ja zajmuję się rozwojem mojej drużyny. Czy klub rozmawia z UEFA, aby zrobić coś żeby takie sytuacje się nie powtarzały? O to trzeba zapytać zarząd. Ja nic o tym nie słyszałem.”

Wspominając o Kudusie, Ten Hag dał mały update dotyczący Ghanijczyka.

„Wszystko idzie dobrze, ale nie mogę powiedzieć nic więcej. Rozpoczął już proces rehabilitacji. Musimy dać mu czas i prowadzić go bardzo ostrożnie.”

Menadżer nie jest przekonany, co do tego, że grający bez menadżera Utrecht będzie łatwym dla Ajaksu przeciwnikiem.

„Jeśli trener nagle odchodzi, nie da się przewidzieć reakcji. To zależy jednak głównie od nas i tego, z jakim nastawieniem wyjdziemy na boisko.”

„Kontaktowałem się z Hake, bo jesteśmy dobrymi kolegami. W niedzielę będziemy mieli jednak różne interesy. Znamy się dobrze, bo sprawdziłem go do FC Twente. Pracowało nam się bardzo dobrze przez pare lat. To moim zdaniem dobre zastępstwo dla Van de Broma. To utalentowany trener, który zebrał wiele doświadczenia na różnych poziomach. Ma wiedzę i umiejętności do tego, aby być bardzo dobrym trenerem.”

Ten Hag poruszył również temat Perra Schuursa i środka obrony Ajaksu, który jego zdaniem jest dobrze obsadzony. Schuurs opuścił wtorkowy mecz Ligi Mistrzów z Ajaksem już po 60 minutach.

„To miało związek z żółtą kartką i bym, że nie czuł się już pewny i bezpieczny, a to było widoczne w jego grze. Do tej pory grał wszystko i miał też problemy ze ścięgnem. Zmiana była czysto zapobiegawcza i w niedziele będzie dostępny.”

„Edson spisuje się dobrze jako pomocnik, ale przyjście Klaassena dało nam więce możliwości. W krótkim okresie czasu zobaczyliśmy, jak ważny może być dla nas Davy, a to ma konsekwencje dla Alvareza. On jednak z pewnością może dalej grywać w pomocy, ale również z tyłu.”

Na sam koniec Erik poruszył temat Quincy Promesa, który w tym sezonie jest cieniem samego siebie.

„Mamy z przodu dużą konkurencję, ale to niezbędne do tego, aby w tym sezonie odnieść sukces. Promes z pewnością rozegrał w tym sezonie już kilka słabszych spotkań, ale zagrał również kilka dobrych. On dalej móże być dla nas ważny, tak jak we wtorek przy pierwszym golu.”

„Jeśli pozostanie pozytywnie nastawiony i będzie ciężko pracował, wszystko będzie w porządku. Nie wierzę w coś, co nazywamy ogólnie formą. Jednego dnia ją masz, a drugiego już nie…Jeśli potrafisz grać w piłkę to musisz tylko pozbyć się wszystkich mentalnych i kondycyjnych problemów. Nie robię z tego wielkiego problemu. Mówię jakie są jego obowiązki, a on to pokazuje, bo wie, jak wygląda nasz styl gry.”

Share:

Dodaj komentarz