Konferencja przed Sportingiem

Erik ten Hag w towarzystwie Dusana Tadicia odbył już konferencję przed jutrzejszym meczem Ligi Mistrzów. Jutro o 21:00 Joden zainaugurują elitarne rozgrywki meczem z mistrzem Portugalii – Sportingiem CP.

Ajax przyjechał do Lizbony bez Davy Klaassena. W samolocie znalazło się jednak miejsce dla Maartena Stekelenburga, który również nie zagrał w sobotnim meczu ligowym z PEC Zwolle.

„Kiedy Davy wrócił z meczów reprezentacji od razu miałem wątpliwości, czy zdąży na ten mecz. To irytujące, że tracimy graczy w tak ważnych momentach. Przykładem może być Blind rok temu w meczu z Atalantą czy Stekelenburg z Romą. Teraz będzie nam brakować Daviego. Gra w trzech kolejnych meczach była dla niego trudna. Był tak ważny dla reprezentacji i był gwiazdą tamtych spotkań. To wielka szkoda i będzie nam go brakować, ale zbudowaliśmy taki skład, który musi poradzić sobie z tego typu ciosem.”

„Stekelenburg jest w formie i może jutro pojawić się między słupkami.” – powiedział Ten Hag, który na szczęście nie ma innych problemów zdrowotnych w kadrze. Do gry mogą też wrócić Nico Tagliafico i Lisandro Martinez.

Ajax bez wątpienia czeka w środę trudny mecz, bowiem historia pojedynków z Portugalczykami nie przemawia za mistrzami Holandii.

„Dwa lata temu pokazaliśmy, że potrafimy pokonać nawet taki zespół jak Benfica. Nie powinniśmy żyć jednak przeszłością, a teraźniejszością. Nie powinniśmy zbytnio zawracać sobie głowy tym, że wtedy wygraliśmy, ale nie mamy też co myśleć o negatywnym bilansie gier. Mamy doświadczenie, aby ich pokonać, ale nie ma żadnej pewności, że ponownie się to uda.”

„Drużyna nie jest jeszcze w szczytowej formie, bo ta przyjdzie dopiero na wiosnę. Musimy być jednak gotowi na Ligę Mistrzów. Mieliśmy trudny początek, ale przeszliśmy go. Drużyna urosła, zawodnicy indywidualnie poszli do przodu i jesteśmy w lepszej formie. Jesteśmy gotowi i nie mogę się doczekać, kiedy będziemy mogli zmierzyć się z tak dobrym zespołem.”

Dusan Tadic ze spokojem podchodzi do środowego meczu ze Sportingiem, ale wierzy, że Ajax stać na to, aby powalczyć o wygraną.

„Każdy mecz jest dla nas ważny. Chcemy grać w kolejnej rundzie i do tego potrzebujemy punktów. Każdy mecz jest ważny.”

Erik ten Hag z ogromnym szacunkiem podchodzi do środowego rywala i wie, że Ajax czeka trudne starcie.

„To agresywnie grający zespół, lubiący grać do przodu na dużej intensywności. Myślę, że filozofia Ajaksu i klubów portugalskich jest podobna. Akademia Sportingu jest fantastyczna i wyprodukowała już wielu doskonałych zawodników, z czego czerpie europejska piłka. Figo czy Ronaldo są tego przykładami.”

Wśród holenderskich mediów i kibiców pojawiają się obawy, iż środowy mecz bardziej może przypominać teatr niż mecz piłki nożnej. Sporting „słynie” bowiem z wyjątkowo irytującej gry.

„Nie dam się w to wciągnąć. Staram się nie popadać w emocje. Jeśli to robię, ma to cel, aby wnieść coś do zespołu. Nauczyliśmy się czegoś od meczów z Getafe. Zespół zdobył od tego czasu dużo doświadczenia i jest w stanie sobie z tym poradzić. Jutro być może będzie to od nas wymagane.”

Ważnym pytaniem pozostaje to, czy Erik ten Hag rozpocznie mecz z mistrzami Portugalii z Dusanem Tadiciem czy Sebastienem Hallerem na 9.

„Trzeba iść na kompromis. Wiemy, że wariant z Tadiciem był dla nas bardzo udany, ale patrzymy również na słabości rywala i gdzie możemy zadać mu cios. Przyglądamy się również formie poszczególnych zawodników i na tej podstawie podejmujemy decyzję.”

Share:

Dodaj komentarz