Konferencja przed Romą

  • 7 kwietnia 2021
  • Mickey
  • Pozostałe
  • 0
  • 468 wyświetleń

Erik ten Hag i Jurriën Timber spotkali się z dziennikarzami na konferencji prasowej poprzedzającej mecz ćwierćfinałowy z AS Romą.

Na samym początku, już dość tradycyjnie, szkoleniowiec Ajaksu został zapytany o sytuację zdrowotną swojej drużyny. Są znaki zapytania.

„Maarten Stekelenburg? Niestety nie mogę jeszcze odpowiedzieć, czy on zagra. Musimy poczekać. To nie jest długoterminowy problem, ale nie jesteśmy jeszcze pewni, czy on będzie gotowy do gry już w czwartek. Wznowił treningi, taka była intencja. Zobaczymy jaka będzie reakcja organizmu i na tej podstawie podejmiemy decyzję.”

„Kolejni niepewni to Schuurs, który ma uraz kolana oraz Klaiber, ponieważ został ojcem. Jest jednak duża szansa i nadzieja, że wspomniana trójka będzie dostępna na czwartek. Na pewno nie zagrają Onana, Haller, Blind i Mazraoui, choć ten ostatni wznowił już treningi. To świetny zawodnik i czekamy na jego powrót” – powiedział Ten Hag.

Jak szkoleniowiec podchodzi do tego, że drużyna jest osłabiona i brakuje kilku podstawowych zawodników?

„Nie uważam, że to będzie układanie puzzli. Wciąż mamy do dyspozycji 16-17 bardzo dobrych graczy. Niektórzy wypadają i nie są dostępni, ale w ich miejsce wskakują inni. Dobrze sobie z tym radzimy. Nieobecność Onany, Hallera, a teraz Blinda… To doskonali zawodnicy, ale również bez nich potrafimy nie tylko wygrywać, ale też grać dobry futbol.”

„To nie oznacza, że nie odczuwamy ich braku, jednak polegamy w takich sytuacjach na jakości naszych zmienników. Mamy w zespole bardzo dobrą mentalność i zawsze chcemy wygrywać. Stworzyliśmy mocną kadrę, która świetnie się dogaduje i każdy chce pomagać sobie wzajemnie. W ten sposób pokonujemy problemy i zasługujemy na kolejne zwycięstwa” – stwierdził opiekun Ajaksu.

Drużyna z Amsterdamu jest niepokonana już przez 24 mecze z rzędu. Ten Hag jest zadowolony z takiej serii, jednak woli bardziej skupić się na przyszłości, a zwłaszcza na najbliższym pojedynku.

„Nie chcę skupiać się na tym, że jesteśmy niepokonani i stworzyliśmy już taką serię. Zawsze kroczymy od jednego meczu do kolejnego. Oczywiście zawsze chcemy wygrywać, to jest nasz cel.”

„To miłe, ale ostatecznie liczą się trofea, a nie seria meczów bez porażki” – dodał Jurriën Timber.

„Sposób w jaki gramy pozostaje bez zmian. Po przerwie na reprezentacje musimy na nowo wrócić do rytmu, co nie zawsze jest łatwe. Musimy się przyzwyczaić, co można było widzieć w meczu z Heerenveen. Nie możemy doczekać się kolejnych wyzwań. Moim bezpośrednim rywalem w czwartek może być Edin Dzeko? To ciekawe, ale niekoniecznie ekscytujące. Pamiętam go, kiedy jeszcze byłem małym chłopcem, a on grał w Manchesterze City. To wyjątkowe móc zagrać przeciwko tak doświadczonemu napastnikowi” – powiedział Timber.

Czego w ćwierćfinale Ligi Europy spodziewa się Ten Hag?

„AS Roma to atrakcyjna drużyna. Oni chcą wygrywać i robić to w konkretny sposób. Mają w swojej selekcji świetnych piłkarzy. To są jednak Włosi, a z nimi nigdy nic nie wiadomo. Pamiętamy na przykład jak w Amsterdamie zagrała Atalanta. Musimy być przygotowani na różne scenariusze.”

„Analizowaliśmy ich selekcję i widzę tam 25 topowych graczy. Mają wiele opcji i zawsze dużo jakości na boisku. Zmagają się z kontuzjami, jestem tego świadomy, ale przed nami dwumecz. Jutro nic nie zostanie rozstrzygnięte. Chcemy jutro zachować czyste konto, by mieć dobrą sytuację przed rewanżem” – zakończył Ten Hag.

Mecz ćwierćfinałowy Ligi Europy, Ajax Amsterdam – AS Roma odbędzie się w czwartek, 8 kwietnia o godzinie 21:00.

Share:

Dodaj komentarz