Zbliża się ligowy pojedynek z Rodą Kerkrade. Marcel Keizer ma już za sobą przedmeczową konferencję prasową, podczas której omówił bieżące tematy.

Szkoleniowiec nie krył swojego niezadowolenia z powodu kontuzji Daleya Sinkgravena. Holender zgłosił problemy z kolanem po ostatnim spotkaniu towarzyskim z Borussią Moenchengladbach. Niestety mamy tu do czynienia z tym samym kolanem, z którym zmagał się zawodnik przez kilka miesięcy.

„Takich chłopaków właśnie teraz potrzebujemy. Mam nadzieję, że wróci jak najszybciej do gry. On dobrze spisuje się z roli obrońcy, choć oczywiście jest naturalnym pomocnikiem. Jest całkowicie innym typem gracza niż Dijks, Viergever i Wober. Oni nic z tym nie mogą zrobić, są po prostu piłkarzami defensywnymi” – powiedział Keizer.

Nieobecność Sinkgravena stworzy kolejne problemy w składzie Amsterdamczyków. Z powodu urazów niepewni są także Mitchell Dijks i Nick Viergever. Trener Joden potwierdził, że rozważa możliwość występu na lewej obronie w meczu z Rodą Dankerluia i Wobera.

Opiekun Ajaksu nie mógł uniknąć pytań o linię pomocy. Holender wypowiedział się na temat takich graczy jak Van de Beek, Frenkie de Jong i Siem de Jong.

„To całkowicie zrozumiałe, że oni wszyscy bywają rozczarowani brakiem gry. Nie ma w tym niczego złego. Mają oni również prawo wypowiadać się o tym w mediach. W pewnych granicach, które w tym przypadku nie zostały przekroczone” – powiedział Keizer.

„Oni wiedzą, że w takim klubie jak Ajax musi istnieć mocna rywalizacja. Wiedzą o tym, że muszą walczyć o swoje miejsce, zasłużyć na grę i wykorzystywać swoje szanse.”

Dostępny na mecz z Rodą będzie Amin Younes, co stwarza dodatkowe opcje na lewym skrzydle. Trener potwierdził, że Niemiec może zagrać, ale realną opcją pozostaje Justin Kluivert, który na tej pozycji nieźle spisał się w Bredzie.

„Tak, Younes był kontuzjowany od dłuższego czasu. Kluivert zagrał za niego w meczu z NAC Breda i był bardzo zdyscyplinowany. Podobnie prezentował się Sinkgraven na lewej stronie, co Justinowi ułatwiało grę.”

„Nasza gra zaczyna wyglądać lepiej. Nasz sposób i wizja gry staje się bardziej przejrzysta. Takie mecze jak ostatnio z Borussią chcemy grać częściej. Fani mogą się tego spodziewać po przerwie zimowej, być może zagramy na wyjeździe” – dodał Keizer.

Spotkanie Ajax Amsterdam – Roda Kerkrade odbędzie się w niedzielę, 26 listopada o godzinie 12:30.

Share:

Dodaj komentarz