Konferencja przed RKC

  • 19 września 2020
  • Lesley
  • Wywiady
  • 0
  • 750 wyświetleń

Erik ten Hag odbył już konferencję przed niedzielnym meczem Eredivisie z RKC Waalwijk.

Jednym z pierwszych tematów, był Sergino Dest, który już po starcie sezonu może opuścić Ajax.

“Zainteresowanie naszymi graczami jest duże, w tym Sergino. To fantastyczne, że kluby tej kategorii są zainteresowane graczami Ajaksu, ale wadą jest to, że trzeba cały czas zaczynać od nowa.”

“W pewnym momencie musisz zacząć nad czymś pracować. Liga się rozpoczeła, a Liga Mistrzów wkrótce się rozpocznie. Trzeba mieć gotową drużynę.” – dodał Erik.

Ten Hag wolałby zatrzymać Desta w klubie, ale jeśli tak się nie stanie, klub będzie szukał jego zastępstwa.

“Jeśli Dest odejdzie, na tej pozycji nie będziemy silni. Nie chcę tego, ale jeśli tak się stanie, będziemy musieli szukać zastepcy.

“Nous i Sergino są obecnie bardzo blisko siebie, ale uważam, że Mazraoui jest obecnie nieco lepszy. Za kilka tygodni to może się jednak zmienić.”

“Zawsze rozglądamy się po rynku transferowym, ale to nie znaczy, że nie jesteśmy zadowoleni z obecnej selekcji. Jeśli zobaczymy szansę na wzmocnienie lub stracimy kogoś, wejdziemy ponownie na rynek.” – kontynuuje boss.

O ile w defensywnie obrona Ajaksu nie wygląda wyjątkowo dobrze, z przodu Joden mają wiele interesujących opcji.

“David wrócił i to z pewnością dobra opcja. On i Antony przynoszą spektakl, ale wracają też do obrony.”

“Wiemy, że Dusan świetnie radzi sobie w ataku, ale Labyad i Traore również dobrze spisali się w przygotowaniach.”

“Mamy zgraną grupę. Jesteśmy w dobrej formie fizycznej, co pokazał mecz ze Spartą. Wielu młodych graczy zaprezentowało się świetnie w okresie przygotowawczym, co może poszerzyć nasz wybór. Z pewnością dotyczy to Jurriena Timbera czy Devyne Renscha, który wykonał świetną pracę. Taylo również od czasu do czasu może rozegrać mecz, ale to oczywiście zależy od rozwoju zespołu i ich własnego.”

Na mecz z RKC gotowy jest Perr Schuurs, który stał się pewnym punktem defensywy Ajaksu.

“Zdobyłem dużo pewności siebie w trakcie przygotowań. Powołanie do reprezentacji było dla mnie nagrodą za postawę w okresie przygotowawczym.”

“W ostatnim meczu z RKC obie drużyny nie były w pełni frmy. Spodziewamy się więcej grać piłką, ale to będzie jinny mecz. Oni z pewnością są lepiej przygotowani, ale my również.” – dodał defensor.

Share:

Dodaj komentarz