• 13 sierpnia 2018
  • admin
  • Promowane
  • 0
  • 118 wyświetleń

Już jutro rewanżowy mecz Ajaksu ze Standardem Liège. Tradycyjnie na konferencji prasowej pojawił się trener Ajaksu, tym razem w towarzystwie Klaasa Jana Huntelaara.

Również dość tradycyjnie głównym tematem na tego typu konferencji była drużyna Ajaksu i pytania z nią związane. Erik ten Hag przyznał, że jeszcze nie znalazł idealnej jedenastki, choć ma na nią pomysł i po kilku meczach będzie można to zauważyć. Dziennikarze kilkukrotnie pytali o najlepsze pozycje na boisku dla Frenkiego de Jonga i Daleya Blinda.

„Indywidualne preferencje nie są najważniejsze. Przede wszystkim liczy się dobro zespołu. De Jong i Blind doskonale wiedzą, że muszą być gotowi do gry zarówno w obronie jak i pomocy. W poprzednim sezonie zauważyliśmy duży spadek stabilności i tempa gry po tym jak ze składu wypadł De Jong. Intencją jest, by to Blind grał w defensywie, pozwalając Frenkiemu przesunąć się do drugiej linii. Zobaczymy jak to będzie funkcjonować, ponieważ oni razem od początku zagrali tylko raz – ze Standardem” – wyjaśnił Ten Hag.

„Tak, powtarzam, że posiadamy 16 zawodników, którzy mogą wyjść w pierwszym składzie. Oczywiście zawsze trzeba wybrać jedenastu. Nie wszyscy będą zawsze zadowoleni, ale piłkarze muszą utrzymywać pewną dyscyplinę. Oni mają ważne kontrakty, w których nigdzie nie jest zapisane, że mają miejsce w składzie. Musisz walczyć, o to chodzi w sporcie. To czyni cie lepszym. Trenujesz z najlepszymi i stajesz się lepszym. Myślę, że nasi zawodnicy właśnie tego chcą i potrzebuję, to bardzo ambitna grupa.”

Szkoleniowiec Ajaksu potwierdził również to, co w sumie można uznać za czystą oczywistość. W meczu ligowym trener dokonał kilku zmian, ale we wtorek wieczorem na murawie pojawi się najlepsza jedenastka.

„Naturalnie, jutro zagramy najsilniejszym składem. Chcemy awansować do Ligi Mistrzów. Czy żałuję zmian dokonanych w sobotę? Nie. To przeszłość, której nie zmienimy. Oczywiście nie jestem zadowolony z tego, że nie wygraliśmy z Heraclesem. Nadal uważam, że zagraliśmy dobrym zestawieniem, ale niestety nie wszystko poszło zgodnie z planem. Walczyliśmy. Nawet po straconej bramce się nie poddaliśmy i szybko doprowadziliśmy do remisu.”

Jaka sytuacja zdrowotna przed wtorkowym pojedynkiem?

„Nadal nie będziemy mieć do dyspozycji Kaspera Dolberga. Po dłuższych kontuzjach wciąż nie wrócili Sinkgraven i Cerny. Dziś rano pojawił się mały znak zapytania jeśli chodzi o występ Eitinga. Narzekał na ból żołądka i będziemy obserwować dalej jego stan. De Ligt? Nie ma żadnego problemu, może grać.”

„Kilka razy już powtarzałem, że musimy nieustannie utrzymywać koncentrację. Prowadząc 2-0 niestety może pojawiać się myśl, że to już wygrany mecz i chyba to nam się przydarzyło w pierwszym meczu w Liège. Oczywiście to nie jest takie łatwe, nie będziemy pokonywać każdego rywala po kolei. Musimy jednak dawać z siebie wszystko. Która drużyna jest w pełni gotowa tuż po okresie przygotowawczym? Żadna. Zagraliśmy już trzy dobre spotkania i jedno słabsze w sobotę. Jutro zamierzamy kontynuować grę w naszym określonym stylu i zobaczymy jak zareaguje Standard” – zakończył Ten Hag.

Spotkanie Ajax Amsterdam – Standard Liège odbędzie się we wtorek, 14 sierpnia o godzinie 20:30.

Share:

Dodaj komentarz