• 18 listopada 2017
  • admin
  • Promowane
  • 0
  • 93 wyświetleń

Za nami przerwa reprezentacyjna, czas na powrót do ligowych emocji. Na konferencji prasowej z dziennikarzami spotkał się dziś szkoleniowiec Ajaksu, Marcel Keizer.

Holender nie chciał zdradzić, czy przewiduje większe zmiany w wyjściowej jedenastce na mecz z Bredą.

„Staramy się znaleźć odpowiedni balans w pomocy, zgadza się. Między innymi to chcemy ulepszyć. Musimy przejmować piłkę i lepiej nią dysponować w grze pozycyjnej. To wymaga więcej ruchu na boisku, ale trzeba szukać rozwiązań. Cel na ten sezon nie ulega zmianie i jest to mistrzostwo. To proste, musimy po prostu zdobyć więcej punktów od rywali” – powiedział Keizer.

Czym byłaby konferencja przedmeczowa bez dyskusji na temat napastników Ajaksu? Kto zagra tym razem, Huntelaar czy Dolberg? Trener przyznał, że Duńczyk nie jest aktualnie opcją na lewe skrzydło.

„Dolberg mógłby tam zagrać, ale nie będziemy tego robić w sobotę.”

Kontuzjowany jest Amin Younes, którego w selekcji zastąpi Dennis Johnsen.

„On miał bardzo dobry początek sezonu, ale później przyszedł czas na nieco słabszy okres. To spotyka wielu piłkarzy. On w ostatnim czasie często trenował z pierwszym zespołem, zaliczył debiut w pucharze i można powiedzieć, że wszystko idzie w dobrym kierunku. To świetny skrzydłowy, który indywidualną akcją potrafi wypracować lub sam zdobyć bramkę” – powiedział Keizer.

Holender wrócił jeszcze do omawiania kwestii drugiej linii Ajaksu. Praktycznie nie do ruszenia jest Hakim Ziyech, ale pozostali pomocnicy ciągle walczą o miejsce w składzie.

„Mogę jedynie powiedzieć, że jestem zadowolony z takiej rywalizacji. Wypożyczenie któregoś pomocnika nie jest opcją dla nas. Chcę mieć tych chłopaków tutaj na miejscu. Myślę nawet, że potrzebuję teraz wszystkich graczy. Na skrzydle odpadł nam Vaclav Cerny, ktoś go musi zastąpić. Chciałbym mieć taką rywalizację na wszystkich pozycjach” – stwierdził opiekun Joden.

Spotkanie NAC Breda – Ajax Amsterdam odbędzie się w sobotę, 18 listopada o godzinie 20:45.

Share:

Dodaj komentarz