Konferencja przed Liverpoolem

  • 20 października 2020
  • Lesley
  • Pozostałe
  • 0
  • 914 wyświetleń

Erik ten Hag i Dusan Tadić odbyli już konferencję przed jutrzejszą inauguracją Ligi Mistrzów z Liverpoolem.

Erik ten Hag już od początku nie miał dobrych wiadomości i szybko poinformował o absencji Antonego. Brazylijczyk nie wystąpi w jutrzejszym spotkaniu, ale nie podano przyczyny. Nie wiadomo więc, czy chodzi o kontuzję czy też podejrzenie infekcji koronawirusem.

„Nigdy nie informujemy o takich rzeczach. Antony nie jest w pełni sprawny i nie zagra. Tyle.” – powiedział krótko menadżer.

Ten Hag doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że jego drużynę czeka ciężkie zadanie.

„Dla mnie Liverpool jest obecnie najlepszym zespołem na świecie. Jak ich pokonać? To zależy od odpowiedniego przygotowania, planu na ten mecz ale i formy dnia. Będziemy musieli być w bardzo dobrej formie, aby uzyskać dobry wynik. Wielka szkoda, że fani nie mogą uczestniczyć w tym meczu, ale wiem, że duża część Holandii włączy jutro telewizor, aby oglądać Ajax.”

„To będzie wspaniałe spotkanie. Liverpool to wielki klub i kandydat do wygrania Ligi Mistrzów. Obie drużyny lubią grać pressingiem i mają bardzo dobrych zawodników.” – dodał Dusan Tadić.

W ekipie Ajaksu zabraknie Antonego i Jurriena Timbera, ale The Reds zagrają bez Alissona, Thiago, Matipa i przede wszystkim Van Dijka.

„Szkoda. Zawsze chcemy mierzyć się z najlepszymi piłkarzami. To wielka szkoda dla samego Virgila, bo to świetny zawodnik i dobry chłopak.” – skomentował kapitan Ajaksu.

50-letni szkoleniowiec nie ma zamiaru zdradzać, jaki skład wystawi w jutrzejszym meczu i czy w ataku zagra Dusan Tadić.

„Przeciwko drużynom, które wkładają wiele w pressing na naszej połowie, dużą jakością Dusana jest przytrzymanie piłki i jej rozgrywanie. W Eredivisie rzadko jesteśmy pod presją, dlatego wykorzystujemy dobre dośrodkowanie i inteligentne zagrania na lewej stronie. Czy Tadić zagra jutro w ataku? To tylko wasz wniosek.” – dodał Erik.

„Na początku sezonu braliśmy pod uwagę możliwe problemy. Spotkania przychodzą jedna po drugim i potrzeba mieć dobrą i szeroką selekcję.”

„Ten mecz będzie wyzwaniem. Jeśli wygrywasz Ligę Mistrzów, a rok później Premier League, to pokazuje, że jesteś najlepszy na świecie. Mają bardzo dobrą selekcję.”

„Mój plan na to spotkanie nie zmieni się z powodu braku Van Dijka. Uważam, że jesteśmy na dobrej drodze, którą musimy kontynuować. Chcę, abyśmy zagrali spotkanie z dużą pewnością siebie i pokazali na boisku to, co sobie zakładamy. Ta drużyna potrafi rosnąć nie tylko w meczach Ligi Mistrzów, ale też w lidze. Potrzebujemy jednak takich rywali, aby wskakiwać jeszcze wyżej.”

Share:

Dodaj komentarz