Konferencja przed Lille

Erik ten Hag omówił bieżące sprawy na konferencji prasowej przed rewanżem z Lille.

Szkoleniowiec Ajaksu już na początku zdradził, że w czwartek nie będzie miał do dyspozycji dwóch podstawowych zawodników. Z powodu urazów wypadają Mazraoui i Tagliafico.

„Nie, niestety nie będziemy mogli na nich liczyć w najbliższym meczu. Pozostali są dostępni. Ciężko powiedzieć, kiedy do gry wróci Mazraoui, ponieważ nie ma on typowej piłkarskiej kontuzji. Doznał urazu oka po pechowym starciu w trakcie meczu. Nie możemy jeszcze dać konkretnej odpowiedzi. Tagliafico? Liczyliśmy na to, że wróci wcześniej, ale tak się nie stało. Jest szansa, że wróci na niedzielę, jednak wciąż nie jest to pewne” – wyjaśnił Ten Hag.

Holender potwierdził też wcześniejsze doniesienia mediów, że Ajax rozmawia z Andre Onaną na temat przedłużenia kontraktu bramkarza.

„Klub rozmawia z nim na wiele tematów i jednym z nich jest przedłużenie umowy. Odwołujemy się od kary i będziemy musieli poczekać na kolejne decyzje i werdykty. Wówczas będziemy mogli bardziej szczegółowo opracować plan naszej dalszej współpracy.”

Ten Hag pochwalił swoich podopiecznych za ostatnie występy i wyraźny progres w minionych tygodniach.

„Czy podoba mi się Ajax? Oczywiście. Wprowadziliśmy w życie coraz więcej automatyzmów i to też funkcjonuje coraz lepiej. Cieszymy się z tego, ale zdajemy sobie sprawę, że nie każdy mecz będzie łatwy. Dobrze, że potrafimy wykrzesać dodatkową energię i walczyć na murawie. Z pewnością piłkarzami, którzy wnoszą taką energię do zespołu są Alvarez i Martinez. Nie są jednak jedyni, ponieważ inni też pokazali ogromną wolę walki. To ważny element naszej gry.”

„Jestem szczególnie zadowolony z postępów naszej gry defensywnej. Myślę, że to może okazać się też kluczowe w czwartkowym pojedynku. Lille potrafi być groźne poprzez dynamiczne kontrataki, na które musimy szczególnie uważać. Nie możemy pozwolić im rozwinąć skrzydeł. Czy myślimy już o ligowym meczu z PSV? Nie, zawsze skupiamy się na najbliższym zadaniu. Niedziela jest teraz nieistotna.”

Opiekun Ajaksu ma nadzieję, że piłkarze nie podejdą do rewanżu z Lille zbyt pewni siebie. Amsterdamczycy mają zaliczkę z pierwszego meczu, ale to nie oznacza, że sprawa awansu jest bliska rozstrzygnięcia.

„W czwartek wynik znowu będzie brzmiał 0-0. Tak właśnie musimy podejść do tego meczu. To będzie dla nas trudny test, ale jesteśmy na to gotowi i jesteśmy pewni siebie. Zagraliśmy dobry mecz we Francji, ale nadal widzę elementy i przestrzeń do poprawy. Myślę, że Lille również dokonało analizy, wyciągnęło wnioski i zagra inaczej. Mają fantastyczny zespół i są liderami w Ligue 1 nie bez powodu. Mają jakość. Jeżeli chcemy awansować musimy zagrać nawet lepiej niż tydzień temu. Szanse nadal są dość wyrównane.”

„Nie boję się Lille, ale mam do rywala duży szacunek. Wiem, że to znakomita drużyna, ale w pełni ufam swoim zawodnikom i wierzę w ich możliwości. Mamy mocny zespół i chcemy stawać się coraz lepsi. Na czwartek patrzę więc bez lęku i z wiarą w mój zespół” – zakończył Erik ten Hag.

Rewanżowy mecz 1/16 finału Ligi Europy, Ajax Amsterdam – Lille OSC odbędzie się w czwartek, 25 lutego o godzinie 18:55.

Share:

Dodaj komentarz