• 10 sierpnia 2018
  • admin
  • Promowane
  • 0
  • 113 wyświetleń

Erik ten Hag odbył już konferencję prasową przed jutrzejszym meczem ligowym z Heraclesem Almelo.

Menadżer na początek poruszył temat kadry Ajaksu i zmian w składzie, które z pewnością będą miały miejsce.

„Mamy ponad 11 podstawowych zawodników. Jutro od pierwszej minuty zagra Donny. To bardzo ceniony zawodnik, jutro zagra i nie musi się o nic martwić. Z jednej strony cieszy mnie jego rozczarowanie po pojedynku ze Standardem. To normalne, ale zawodnicy muszą sobie zdawać sprawę z tego, że nie będą grać wszystkich spotkań. Łącznie z europejskimi rozgrywkami, czeka nas minimum 45 spotkań w roku, a może więcej. Na koniec sezonu, kiedy rozstrzyga się walka o tytuły, dobrze jest mieć świeżych zawodników.”

„Musimy zobaczyć, których graczy potrzebujemy w danej grze pod względem fizycznym i taktycznym. Chcemy wygrywać większym składem niż 11 graczami, a wewnętrzna konkurencja jest dobra dla każdego.”

Ten Hag odniósł się również do sobotniego rywala, który pozostaje na razie małym znakiem zapytania.

„Heracles ma nowego trenera, nową filozofii gry i wielu nowych graczy. To zupełnie inny zespół. Przygotowaliśmy się jednak dobrze.”

Menadżer poruszył również temat środka obrony, który w Amsterdamie może się regularnie zmieniać.

„Jest to oczywiste, że De Ligt i Blind muszą grać wiele pojedynków jako duet środkowych obrońców. Z Maxem Woberem i Frenkie de Jongiem mamy jednak więcej możliwości.”

Na konferencji nie mogło również zabraknąć tematu okienka transferowego.

„Dobrze, że okno jest już zamknięte w Anglii na początku rozgrywek. Jeśli jednak mówić o fairplay to najlepiej byłoby, gdyby miało to miejsce we wszystkich ligach.” – dodał Ten Hag.

Jutrzejszy mecze dla Ajaksu jest bardzo ważny. Po czterech latach bez mistrzostwa, Joden wkraczają do gry wręcz z koniecznością odzyskania tytułu.

„Myślę, że Ajax zawsze jest faworytem do tytułu. PSV i Feyenoord również nimi są i nie śpią. To ile pieniędzy wydaliśmy nie ma znaczenia. Chodzi o stworzenie najlepszej drużyny i zdobycie największej ilości punktów.”

„To szalone, że tyle osób już mianowało nas mistrzami. To kuriozalne, że już zostaliśmy mistrzami. Mamy dobrą selekcję, wiemy co robić, ale mamy też mocnych rywali. W Holandii aby wygrać mistrzostwo trzeba zdobyć 84,85 czy 86 punktów.”

W ostatnich latach problemem Ajaksu było to, że klub tracił zbyt wiele punktów na początku i nie potrafił już zniwelować różnicy.

„Mamy tego świadomość. Już od początku przygotowań zwracaliśmy na to uwagę. Trzeba zacząć dobrze sezon. W jego trakcie trudno jest dogonić konkurencję.”

„Jeśli wejdziemy już w rytm gry co trzy dni pojawi się zmęczenie, szczególnie wśród graczy z krótkim urlopem. Trzeba sobie z tym dobrze poradzić, aby nie straić kogoś chociażby przez kontuzję. Czy zmiany zajdą już w meczu z Heraclesem? Tak. Jakie? Nie będę teraz o tym mówił.”

Share:

Dodaj komentarz