Konferencja przed Groningen

Erik ten Hag spotkał się z dziennikarzami przed kolejnym meczem w Eredivisie. Drużyna Ajaksu w sobotni wieczór zmierzy się z FC Groningen, a szkoleniowiec omówił bieżące sprawy dotyczące jego podopiecznych.

Holender tradycyjnie na wstępie przedstawił mały raport zdrowotny i miał do przekazania dobre wiadomości. Do gry wraca Davy Klaassen.

„Tak, z tego co wiem, Klaassen oraz Rensch będą dostępni już w sobotę. Monitorujemy wszystkich zawodników indywidualnie. Obserwujemy ich zachowanie na treningach i jednocześnie mierzymy, ile wkładają wysiłku i jak przebiega ich regeneracja. To nie jest tak, że przez przeciążenie piłkarz staje się bardziej podatny na kontuzje. Czasami może robić zbyt dużo lub zbyt mało, albo postępuje dokładnie tak, jak powinien. Kontuzje się zdarzają, ale staramy się z tym sobie radzić. Chcemy, by oni osiągali swoje maksymalne możliwości. Nie polegamy wyłącznie na danych, istnieje aspekt ludzki. Chcąc wykrzesać maksimum musisz rzucać piłkarzom wyzwanie, wtedy potrafią przekraczać granice. To moje zadanie jako trenera” – powiedział Ten Hag.

Amsterdamczycy znajdują się w doskonałej formie, ale Ten Hag nie zamierza spoczywać na laurach i wciąż widzi elementy do poprawy.

„Mamy świetny teamspirit. Zespół dogaduje się bardzo dobrze, mamy wspólny cel i wspólnie pracujemy nad rozwiązywaniem problemów i osiągnięciem sukcesu. Postawiliśmy sobie bardzo wysoko poprzeczkę, dlatego nie możemy teraz odpuszczać. Jest mnóstwo rzeczy do poprawy. Niecałe cztery tygodnie temu byliśmy w Enschede i nie wszystko wyglądało dobrze. Teraz panuje jakaś euforia. Dużo się dzieje, sytuacja jest dynamiczna, ale naprawdę widzimy, że stać nas na kolejne kroki do przodu i wniesienie kolejnych ulepszeń do naszej gry.”

Słowa pochwały otrzymał Ryan Gravenberch, który stał się jednym z kluczowych graczy Ajaksu.

„Najbardziej poprawił aspekt mentalny. To świetne, że on dostrzega swoje wady i widzi gorsze elementy gry, to jest niezbędne do tego, by w końcu osiągnął poziom światowy. W DNA Ajaksu jest to, by w grze istniało dużo luzu, ale musimy tego zabraniać choćby w trakcie treningów. Mamy w zespole doświadczonych zawodników, którzy pilnują tego typu rzeczy.”

Opiekun Ajaksu skomentował również grę Remko Pasveera, który w obliczu urazu Stekelenburga stał się pierwszym bramkarzem w Amsterdamie.

„Oczywiście on musi się dostosować, widzimy to, ale jest to logiczne. Mamy do niego pełne zaufanie. Uważamy, że wraz ze Stekelenburgiem był najlepszym golkiperem w lidze w poprzednim sezonie. Nic się nie zmieniło. Wymagamy od niego gry na najwyższym poziomie, naturalnie. On musi podjąć pewne kroki, musi sprostać temu wyzwaniu, ale nieustannie w niego wierzymy” – powiedział Ten Hag.

Mecz Ajax Amsterdam – FC Groningen odbędzie się w sobotę, 25 września o godzinie 18:45.

Share:

Dodaj komentarz