Konferencja przed Feyenoordem

Erik ten Hag spotkał się z dziennikarzami przed ligowym Klasykiem, który odbędzie się w najbliższą niedzielę.

Szkoleniowiec Ajaksu zdradził, że kilku zawodników będzie mogło wcześniej wyjechać na wakacje. Ajax ma do rozegrania jeszcze trzy spotkania, jednak zapewnił już sobie mistrzostwo. Jako pierwszy Amsterdam opuści Nico Tagliafico. Argentyńczyk jest zawieszony za żółte kartki i jego występ z Feyenoordem jest niemożliwy. Zdecydowano, że obrońca od soboty będzie mieć wolne i nie zagra też w pozostałych meczach.

„Tak, to prawda, Nico od soboty będzie miał wakacje. Po niedzielnym meczu bardzo możliwe jest, że tak samo zdecydujemy z innymi piłkarzami. Dzięki temu będą mieć trzytygodniowe urlopy. Niektórzy potrzebują odpoczynku, a przecież będą występować jeszcze latem w reprezentacjach. Nie chcę mieć jesienią wymęczonej i wypalonej kadry. Terminarz jest szalony. Moi zawodnicy są przeciążeni. Niestety selekcjonerzy tym się nie przejmują. Musimy patrzeć na siebie i dbać o naszych graczy, podejmujemy odpowiednie kroki. Czy mam na myśli kontuzję Blinda w meczu Oranje? Nie, nie zajmuję się konkretnymi przypadkami” – powiedział Ten Hag.

„Tagliafico dawno nie widział się ze swoją rodziną, poza tym w jego terminarzu są mecze reprezentacji Argentyny. Zakładam, że jego drużyna zajdzie daleko, więc latem nie będzie miał praktycznie żadnych wakacji. Dlaczego miałbym zakładać, że Nico nie będzie z nami w następnym sezonie? Jest dla nas kluczowy, bardzo chciałbym, by u nas został.”

Trener Ajaksu zapowiedział, że w pojedynku z Feyenoordem możemy spodziewać się najsilniejszego zestawienia. Inna sytuacja może mieć miejsce w pozostałych dwóch meczach ligowych, z Venlo i Vitesse.

„Dla mnie najważniejsze są wyłącznie interesy Ajaksu. Terminarz jest przepełniony. Mówi się, że potrzebujemy 400 dni w roku, żeby normalnie funkcjonować. Piłkarze naprawdę są przeciążeni. Mamy prawo i obowiązek, by zapewnić naszym podopiecznym spokój ducha, spokojny i optymalny kalendarz oraz zasłużone urlopy. Zawsze wybieram to, co najlepsze dla Ajaksu. Zarówno w krótkiej jak i w dłuższej perspektywie.”

„W niedzielę gramy z Feyenoordem. To jest De Klassieker. Chcemy wygrać i zagrać dobre spotkanie. Na tym się skupiamy. Chcemy wygrywać każdy mecz. Wiemy, że ten mecz jest ważny dla naszych kibiców. Podejdziemy do niego w odpowiedni sposób. W niedzielę wystawię najmocniejszy skład. Jesteśmy mistrzami, zdobyliśmy puchar, chcemy pokazać, że jesteśmy numerem jeden w Holandii. Trzeba to udowadniać za każdym razem. Dotarcie na szczyt to jedno, pozostanie tam to druga kwestia.”

Wiemy już, że drużyna Feyenoordu nie planuje specjalnego szpaleru dla mistrzów.

„Zostawiam to im. Nie interesuje nas to. My jesteśmy wyłącznie skupieni na tym, by przygotować się do meczu, który chcemy wygrać. Co my byśmy zrobili na ich miejscu? Nie muszę na to odpowiadać. Nie jesteśmy na ich miejscu, ale mistrzowi powinno się pogratulować.”

„Osłabienia? Zagrają bez Toornstry i Berghuisa, oni są ważnymi ogniwami. To zawodnicy, którzy mieli największy wpływ na wyniku Feyenoordu. To znaczące osłabienia. Sytuacja w klubie? Nie interesuje mnie Feyenoord” – zakończył szkoleniowiec Joden.

De Klassieker, Feyenoord Rotterdam – Ajax Amsterdam odbędzie się w niedzielę, 9 maja o godzinie 14:30.

Share:

Dodaj komentarz