• 21 sierpnia 2018
  • admin
  • Promowane
  • 0
  • 122 wyświetleń

Już jutro pierwszy pojedynek Ajaksu z Dynamem Kijów, którego stawką jest awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Na przedmeczowej konferencji prasowej pojawili się dziś Erik ten Hag oraz Dusan Tadić.

Na początku szkoleniowiec Ajaksu ocenił najbliższego przeciwnika.

„To leży w DNA tego kubu – dyscyplina. Oni są bardzo dobrze zorganizowani i potrafią zagrać na zero z tyłu. Kolejną jakością jest szybkie i dynamiczne przejście do ataku. Nie uważam, że koniecznie musimy szybko zdobyć bramkę. Mamy na to 90 minut. Oczywiście szybki gol by nam pomógł, ale musimy być cierpliwi. Dynamo Kijów jest mocnym przeciwnikiem.”

Ajax zagra pierwsze spotkanie na własnym stadionie. Czy jest to zaletą czy wadą?

„Nie myślę o tym. Jest jak jest i doskonale wiemy, co mamy do zrobienia. Gramy teraz u siebie i ważnym zadaniem jest nie dopuścić do wyjazdowego gola rywala. Tak, czyste konto jest bardzo ważne. Jeśli dodatkowo wygramy z czystym kontem, będzie to świetna pozycja przed rewanżem” – powiedział Ten Hag.

„Oceniliśmy już stan murawy na stadionie. Myślę, że jest znacznie lepiej niż w ubiegłym tygodniu, ale wciąż nie idealnie. Między innymi dlatego nie trenujemy na Arenie. Nasz styl gry potrzebuje perfekcyjnego boiska, to ważne. Wierzymy jednak w naszych pracowników, wykonują naprawdę dobrą robotę, by warunki do gry były coraz lepsze.”

„Naturalnie ponownie liczę na naszych kibiców. To co widziałem w poprzednim meczach, ta atmosfera była niesamowita. Liga Mistrzów naprawdę jest naszym wspólnym celem. Fani też chcą doświadczać futbolu na najwyższym poziomie. Piłkarze są głodni gry i chcą rywalizować z najlepszymi zespołami w Europie jak Real Madryt, FC Barcelona czy Bayern Monachium.”

Trener potwierdził także, że w najbliższym czasie nie może liczyć na Davida Neresa, który w meczu z Venlo doznał mięśniowej kontuzji.

„Neres nie może zagrać. On zmaga się z mięśniową kontuzją i na pewno jutro jego występ jest wykluczony. Jak długo wypadnie z gry? Myślę, że nie jest to kwestia tygodni, ale też nie mogę powiedzieć, że zdąży już na mecz rewanżowy. Codziennie będziemy monitorować jego sytuację. Aktualnie wygląda to tak, że nie będzie dostępny jutro i w weekend na mecz z Emmen. Wyjazd do Kijowa nie jest całkowicie wykluczony, ale będzie ciężko i może być za wcześnie” – wyjaśnił Ten Hag, który przyznał ponadto, że Neresa może w składzie zastąpić Labyad lub Van de Beek.

„Labyad i Van de Beek na pewno są najbardziej możliwymi opcjami na jutro. Tak, początki Labyada w Ajaksie nie są idealne, ale można to zauważyć u wielu innych piłkarzy, którzy dołączają do nowego klubu, który prezentuje określony styl gry. Na pewno łatwiej jest rywalizować z drużynami z topu niż faktycznie grać dla takich ekip. On potrzebuje czasu, otrzymuje od nas pomoc, ale ostatecznie to od niego zależy jak szybko się dostosuje.”

Ten Hag wypowiedział się również na temat krytyki wokół jego osoby, która pojawiała się dość regularnie w pierwszych miesiącach pracy w Amsterdamie, a teraz nieco zanika.

„Doskonale wiem, jak to działa i wszystko może się zmienić z dnia na dzień. Całkowicie skupiam się na pracy z zespołem i udoskonaleniu naszej gry. Nie przejmuję się krytyką. Jak coś idzie źle, ludzie szukają winnych. Czasami w osobie jakiegoś zawodnika, choć najczęściej patrzą na trenera” – zakończył opiekun Ajaksu.

Spotkanie Ajax Amsterdam – Dynamo Kijów odbędzie się w środę, 22 sierpnia o godzinie 21:00.

Share:

Dodaj komentarz