• 27 sierpnia 2018
  • admin
  • Promowane
  • 0
  • 121 wyświetleń

To już jutro! Ajax zagra na wyjeździe rewanżowy mecz z Dynamem Kijów. Nadszedł czas na ostatni etap eliminacji Ligi Mistrzów, do fazy grupowej wystarczy zrobić już tylko jeden krok.

Na konferencji prasowej z dziennikarzami spotkali się dziś Erik ten Hag oraz Daley Blind. Szkoleniowiec nie lekceważy przeciwników, ale przede wszystkim ma nadzieję na dobry występ swoich podopiecznych.

„Presja oczywiście jest bardzo wysoka, ale to coś pięknego. Doskonale wiemy, że jutro czeka nas niezwykle ważny mecz. Grałem już w swojej karierze finały, ale być może to jest największy z nich. Awans do Ligi Mistrzów byłby fantastycznym osiągnięciem” – powiedział Ten Hag.

Jaki plan na zastąpienie zawieszonego Tagliafico?

„Zawodników poinformuję dopiero jutro, tak samo Wy też dowiecie się jutro. Z całą pewnością w tym spotkaniu musimy dać z siebie wszystko. Dynamo to mocny przeciwnik, ale przyjechaliśmy tutaj po zwycięstwo.”

„Neres? Mówiłem w ubiegłym tygodniu, że jego występ w Kijowie jest raczej wątpliwy. Obawialiśmy się tego, jednak jego sytuacja wygląda już lepiej. Musimy korzystać z każdej godziny, by odpowiednio przygotować go na ten mecz. Obserwujemy sytuację, zobaczymy jak będzie wyglądać po treningu. Podjęte ryzyko musi być rozsądne. Jeżeli wszyscy zdecydujemy, że Neres jest zdolny do gry, wówczas po prostu zagra. Z pewnością nie wpuścimy go na boisko z jakimiś problemami, to wykluczone.”

Na konferencji poruszony został wciąż gorący temat transferu Hakima Ziyecha. Marokańczyk jest w doskonałej formie, ale zdaniem mediów nadal myśli o odejściu.

„Klub zaplanował specjalne spotkanie z Ziyechem tuż po zamknięciu okna transferowego. Chcemy porozmawiać z nim o przyszłości. Istnieje też porozumienie, według którego działają obie strony jeszcze w trakcie okienka. Na ten moment Ziyech zostaje. On jest szczęśliwy w Ajaksie i dla mnie jako trenera sprawa jest jasna i chcę, by tu został” – powiedział Ten Hag.

Głos zabrał także Daley Blind.

„W Holandii zawsze ludzie podchodzą do wszystkiego optymistycznie. Naturalnie to miłe, ale to nie jest jeszcze rozstrzygnięte. W pierwszym meczu widzieliśmy, że rywal też potrafi być bardzo groźny. Teraz zagrają u siebie i na pewno to nie będzie łatwy mecz dla nas. Znamy ich mocne punkty i musimy na nie uważać. Musimy zagrać na maksimum możliwości, by awansować do Ligi Mistrzów.”

„Tak, zebrałem bardzo dużo doświadczenia w ostatnich latach. Być może więcej w Manchesterze niż wcześniej w Ajaksie. Mam nadzieję, że to doświadczenie będzie przydatne dla drużyny w odpowiednich momentach. W kadrze mamy młodych, utalentowanych graczy, ale również tych starszych i chcemy pomagać sobie nawzajem. To świetna mieszanka” – powiedział Blind.

Mecz Dynamo Kijów – Ajax Amsterdam odbędzie się we wtorek, 28 sierpnia o godzinie 21:00.

Share:

Dodaj komentarz