Kolumbijskie media z zaskakującą stanowczością poinformowały dziś, że nowym zawodnikiem Ajaksu ma zostać 21-letni, ofensywny pomocnik z Deportivo Cali, Nicolás Benedetti.

Klub ten brzmi jakoś znajomo? Oczywiście. Ajax w poprzednich latach sprowadził z Deportivo Cali już dwóch zawodników. Byli to Mateo Cassierra oraz Luis Orejuela, którzy wciąż nie rozwinęli swoich skrzydeł w Amsterdamie. Z drugiej strony, nadal nie zostali skreśleni i klub wierzy w ich potencjał. Trzecim transferem z Cali ma być Benedetti. Ofensywny, kreatywny pomocnik. Zdaniem kolumbijskich mediów Ajax ma zapłacić za niego 8,7 miliona euro.

Jest to całkiem pokaźna suma za dość anonimowego gracza, chociaż Benedetti zbiera bardzo pochlebne opinie na swój temat. Zdecydowanie lepsze niż to miało miejsce w przypadku transferów Cassierry i Orejueli. Benedetii określany jest jako jeden z najlepszych piłkarzy w lidze kolumbijskiej na swojej pozycji. Kilka tygodni temu otrzymał lukratywną ofertę z MLS, którą odrzucił. Obserwatorzy kolumbijskiej ligi przekonują, że pomocnik może świetnie pasować do Ajaksu.

Benedetti w ostatnich czterech sezonach zgromadził ponad 100 ligowych występów w barwach Deportivo Cali, w których zdobył 17 bramek. Czekamy na kolejne informacje na temat tego transferu. Zwłaszcza na media holenderskie i źródła zbliżone do Ajaksu.

Share:

Dodaj komentarz