Gdzieś uciekła dobra dyspozycja drużyny U19, która rozegrała kolejny przeciętny mecz.

Po środowej porażce z Bayernem w ramach Młodzieżowej Ligi Mistrzów, tym razem Joden pokonali rywala, ale w żaden sposób nie zachwycili.

Już po pięciu minutach meczu w Arnhem, ekipa Heitingi prowadziła po bramce Quintena Timbera. Po 12 minutach było już 0:2, kiedy do siatki trafił Sontje Hansen. Wydawało się, że Amsterdamczycy nie będą mieli problemów z wygraną. Nic jednak bardziej mylnego, go gospodarze zaczęli dochodzić do głosu i w 23 minucie zdobyli gola kontaktowego. Do przerwy Vitesse miało jeszcze kilka sytuacji, ale Reiziger nie dał się już pokonać.

Po przerwie okazję na gola miał Brobbey, który otrzymał dobrą piłkę od Timbera. Najlepszy strzelec Ajaksu tym razem nie popisał się skutecznością. W 57 minucie, Ajax ponownie był już na dwubramkowym prowadzeniu za sprawą Taylora. Radość i spokój trwały jednak dwie minuty, bo jeszcze przed upływem godziny gry, Vitesse ponownie zdobyło gola kontaktowego. Gospodarze mieli nawet dużą szansę na wyrównanie, ale Reiziger zatrzymał rywala. Amsterdamczycy marnowali swoje sytuacje za sprawą Brobbeya i Hansena, ale ten pierwszy zrehabilitował się w doliczonym czasie gry trafiając na 2:4. Ponownie jednak Vitesse odpowiedziało już w kolejnej akcji i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:4.

Vittese Arnhem U19 3:4 Ajax Amsterdam U19

0:1 Q.Timber, 0:2 Hansen, 1:2 Vittese, 1:3 Taylor, 2:3 Vitesse, 2:4 Brobbey, 3:4 Vittese

Ajax: Reiziger; J. Timber, Van Gelderen, Llansana, Musampa; Q. Timber, Abid (Aberkane 82′), Taylor; Hansen, Brobbey, Schön (Sint 66′).