Po dzisiejszych konsultacjach staje się jasne, że KNVB nie zamierza przedwcześnie ogłaszać zakończenia sezonu. Wręcz przeciwnie – powstaje coraz konkretniejszy plan wznowienia rozgrywek w połowie czerwca.

Zgodnie z zapowiedziami dziś odbyła się wideokonferencja z udziałem przedstawicieli wszystkich zainteresowanych stron – KNVB, Eredivisie, klubów i kibicowskich stowarzyszeń. Holenderska federacja dała do zrozumienia, że aktualnie nie bierze pod uwagę opcji zakończenia sezonu już teraz. Kilka dni temu informowaliśmy, że na taką decyzję nalegają między innymi Ajax, PSV i AZ. Federacja jest jednak pod podwójną presją, ponieważ na dokończenie wszystkich europejskich lig nalega UEFA.

Plan jest taki, by rozgrywki Eredivisie wznowić w połowie czerwca, jeśli pozwoli na to sytuacja z pandemią koronawirusa. W związku z takimi założeniami kluby musiałyby wznowić treningi w okolicy końcówki maja. Na to pozwolenie musi wydać holenderski rząd i RIVM – Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego i Środowiska.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z tym planem, Eredivisie wróci do gry w weekend 19-21 czerwca. Możliwe, że kilka dni wcześniej zostaną rozegrane zaległe spotkania Utrecht – Ajax oraz AZ – Feyenoord. Wszystko najprawdopodobniej bez udziału kibiców. Ligowy sezon trwałby do końca lipca. Pojawiają się nieoficjalne informacje, że kontrakty zostaną przedłużone do momentu zakończenia sezonu. Hakim Ziyech również mógłby dokończyć rozgrywki w barwach Ajaksu w lipcu, pomimo transferu do Chelsea, który formalnie obowiązuje od 1 lipca.

KNVB rozważy całkowite zakończenie sezonu z aktualną tabelą tylko jeśli piłkarze nie będą mogli wrócić do treningów pod koniec maja lub w czerwcu.

Share:

Dodaj komentarz