Justin Kluivert jest przekonany, że Ajax będzie w pełni gotowy na ligowy Klasyk z Feyenoordem, który otworzy drugą część sezonu.

Joden rozegrali wczoraj towarzyskie starcie z Lyngby, która gładko wygrali 5:1. Zdaniem skrzydłowego, jest to dobry prognostyk.

„To było dobry początek drugiej części sezonu. Zaczęliśmy ten mecz jako drużyna i naprawdę świetnie jest zaliczyć taki start, zwłaszcza przed meczami jakie nas czekają.”

Kluviert bardzo pozytywnie spogląda również na współpracę z Erikien ten Hagiem i uważa, że w grze można było zobaczyć rękę nowego trenera.

„Widać to było dzisiaj w bramkach jakie zdobyliśmy. Zmiany, ciągły atak i 4 podaniami można znaleźć się tuż przed bramką. To wszystko było widoczne.”

Młody skrzydłowy na lewej stronie współpracował dzisiaj z nowym nabytkiem Ajaksu. Jaka jest jego opinia na temag Argentyńczyka?

„Współpraca była dobra. On od pierwszej sesji treningowej sprawia bardzo pozytywne wrażenie. Dzisiaj również zagrał dobrze.”

Jak już wyżej wspomnieliśmy, za tydzień wznawiamy Eredivisie. Ajax ma pięć punktów straty do PSV i dwa bardzo trudne mecze już na początku. Wygrane mogą pociągnąć Ajax do kursu na mistrzostwo kraju.

„Chcemy być mistrzami. To oczywiście nasz cel.” – dodał Justin.

Skrzydłowy w meczu z Lyngby musiał wcześniej opuścić murawę, ale zapewnia, że nie było to nic poważnego.

„Miałem drobny problem z moim kolanem. To był powód zmiany, ale nie ma się czym martwić. To raczej tylko ostrożność. Przepracujemy kolejny dobry tydzień i będziemy gotowi.”

Share:

Dodaj komentarz