Klaiber: Rozmawiałem z trenerem

Sean Klaiber zaliczył pierwsze minuty gry w tym roku i liczy na to, że będzie mógł częściej pojawiać się na boisku.

Prawy defensor na początku roku doznał kontuzji, którą już wyleczył, ale dopiero w meczu półfinałowym z Heerenveen mogliśmy obejrzeć go znowu w akcji. Podczas jego nieobecności doskonale na prawej stronie defensywy zaprezentowali się Timber i Rensch, a nie można zapominać także o Mazraouim. Konkurencja jest więc duża.

„Rozmawiałem z trenerem o mojej sytuacji. Skoro mnie sprowadził do klubu to może ze mnie korzystać. Odbyliśmy dobrą rozmowę i szkoleniowiec spokojnie mi to wyjaśnił. Muszę cierpliwie czekać na swoje szanse. Dobrze czuję się w zespole. Ciężko pracuję na treningach i pokazuję, że jestem gotowy do gry. Myślę, że jest to doceniane” – powiedział Holender.

Klaiber nie uważa, że dla niego obecny sezon jest rozczarowaniem.

„Nie narzekam. W pierwszej połowie sezonu grałem dość często. Zaliczyłem nawet debiut w Lidze Mistrzów, co było świetne. Wszystko szło dobrze, choć najgorszy mecz zaliczyłem przeciwko Twente, kiedy mój bezpośredni rywal (Queensy Menig) zdobył dwie bramki.”

„Konkurencja jest duża, ale to jest częścią takiego klubu jak Ajax. W każdej chwili mogą pojawić się wielkie talenty, które wskoczą do składu. Byłem kontuzjowany, inni dostali szansę i ją znakomicie wykorzystali. Nie mam pretensji do trenera. Gdybym był na jego miejscu, postąpiłbym tak samo i pozwoliłbym im grać dalej” – zakończył Klaiber w rozmowie z Algemeen Dagblad.

Share:

Dodaj komentarz