Klaassen i Klaiber głównymi celami Ajaksu

Ajax chce wzmocnić swoją selekcję jeszcze dwoma piłkarzami. De Telegraaf informuje, iż nazwiska zostały już wybrane. 

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Mike’a Verweija, Ajax ma zamiar ściągnąć do klubu Davy Klaassena z Werderu Brema oraz Seana Klaibera z Utrechtu.

Nazwisko Klaassen przewija się już od dawna i nie jest tajemnicą, że Ajax chciał wzmocnić środek pola jeszcze jednym zawodnikiem. Nazwisko Klaibera zaskakuje jednak bardzo

Erik ten Hag miał jednak okazję współpracować z piłkarzem w czasach prowadzenia Utrechtu. Sam Klaiber zaliczył również rok w klubowych akademiach Ajaksu.

Żadna oficjalna oferta nie wpłynęła jeszcze do Wederu i Utrechtu, ale ma to być kwestia czasu. Do końca okienka pozostało zaledwie kilka dni i Joden muszą się spieszyć.

Klaassen i Klaiber zostali wybrani z jeszcze jednego powodu – aby zwiększyć obecność Holendrów w selekcji Amsterdamczyków. W poprzednim sezonie 41% zawodników pochodziło z zagranicy.

Share:

8 Responses to the post:

 • Lesley

  Ciężko komentować. Klaassena za małe pieniądze można przeżyć, o ile nie ma grać za Gravenbercha, czy nie daj Boże z Kudusa. Ale Klaiber? Co to ma być w ogóle. Ściąganie zawodników przyspawanych do ławki mających wchodzić tylko na słabsze mecze i zastępstwo? To już lepiej młodemu dać szanse. Ambicja transferowa jest niesamowita po prostu w tym okienku. Dla porównania PSV ściąga człowieka, który od kilku sezonów strzela +20 bramek w ligach, 3 najlepszego defensora w kanadyjce w całej Europie i gościa, którego chcieli w Premier League. Uważam, że mimo wszystko mamy mocniejszą selekcję, ale 1-2 kontuzje i wracamy do tego, co było na koniec poprzedniego sezonu, gdzie pandemia uratowała nam 1 miejsce. Dramat.

 • tomek0906

  Z takim potencjałem finansowym, którym dysponujemy I to zaledwie na podstawie tego okienka transferowego(plus Hakim w zimę) takie transfery to KPINA. Oby nam sie ten minimalizm nie odbił.

 • Cpr

  Też uważam, że Ci zawodnicy są nam niepotrzebni. Klassen to też żart. Lepiej rzeczywiście dać się ograć młodym a w pomocy mamy w czym wybierać. Lepiej by kupili jakiegoś dobrego obrońcę i atakiera, który potrafi zrobić różnicę.

 • Mhek Wei

  Skupmy się na pozytywach: fajna nowa szata graficzna. A transfery to chyba po to, żeby w następnym okresie przygotowawczym wystawiać po 3 składy dziennie. Albo żeby odpuścić Klaibera, a wtedy wszyscy z ulgą przyjmą Klaassena.

  • Lesley

   😀 Taktyczne zagranie, ale jak się temu przyjrzeć to ma sens. Już Klaibera wszyscy jadą, że mówił źle o Ajaksie i że nigdy tu nie przyjdzie. Klaassena też nikt nie chce, ale nieco o nim ludzie zapominają jak się pan z Utrechtu pojawił.

 • Mickey

  No niestety nie są to cele transferowe, które odpowiadają europejskim ambicjom klubu. Klaassen wiadomo jaki jest, myślę, że jest w stanie wnieść coś do drużyny, choćby waleczność i charakter. Powiedziałbym – lepiej on niż nikt, pod warunkiem, że nie będzie to drogi transfer, ale nie zanosi się na to. Klaiber nie pasuje do nas ani stylem gry ani poziomem. Dest od kilku miesięcy wspomina, że myśli o odejściu a gdy tak się dzieje oni wyskakują z takim pomysłem jak Klaiber.

 • Dodaj komentarz