Ajax zanotował wczoraj historyczne zwycięstwo. Joden rozbili w Bredzie miejscowe NAC, notując największe ligowe zwycięstwo w historii.

Marcel Keizer może być więc zadowolony z rezultatu, tym bardziej, że po ostatnim meczu spadła na niego fala krytyki. Menadżer nie byłby jednak sobą, gdyby nie podkreślił, iż można było zagrać lepiej.

„Jestem zadowolony, ale tak czy inaczej widziałem kilka elementów, które mogłyby być lepsze.” – rozpoczął w wywiadzie dla FOX.

„Myślę, że mieliśmy na tyle dużo wolnej przestrzeni, iż mogliśmy decydować szybciej o zejściu z jednej strony na drugą i tworzeniu kolejnych szans. Mogliśmy wyciągnąć z tego więcej, ale jeśli prowadzisz do przerwy 0:5 i wygrywasz 0:8, trzeba być zadowolonym.”

Mecz w pierwszym składzie rozpoczął wczoraj Donny van de Beek, który z Utrechtem był tylko rezerwowym.

„Donny zadebiutował w reprezentacji Holandii, a dzisiaj zdobył trzy gole. To dla niego świetny tydzień.”

„Daley jest tym czego chcemy. Mieliśmy więcej inicjatywy na bosku i o to chodziło.” – dodał na temat Daleya Sinkgravena.

Czy Keizer znalazł w końcu idealne ustawienie, które pozwoli regularnie ogrywać rywali?

„Trudno powiedzieć. Powinniśmy to sprawdzić w starciu z mocniejszym rywalem. Z całym szacunkiem do NAC, bo i tak uważam, że wielu rywali będzie miało tutaj trudności. Dla nas był to jednak bardzo dobry dzień.”

Share:

Dodaj komentarz