Marcel Keizer na dzisiejszej konferencji prasowej wyraził swoje zadowolenie z rozwoju takich graczy jak Deyovaisio Zeefuik i Frenkie de Jong. Młodzi zawodnicy pokazali się z dobrej strony w ostatnim meczu z Rodą.

„Zeefuik poprzez zespoły U19 i Jong robił kolejne kroki. Na początku sezonu widziałem u niego małe problemy, ale teraz wszystko jest w porządku. Tak, będzie on brany pod uwagę jeśli chodzi o skład w najbliższym meczu” – powiedział Keizer.

„Frenkie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co może robić a czego nie. On wie, na czym stoi. To dobrze, że zwraca na siebie uwagę. Grał on pod moim okiem wiele razy w ubiegłym roku i poczynił ogromne postępy. On dobrze się czuje. Wie, że może osiągnąć odpowiedni poziom i dobrze mieć taką pewność siebie” – dodał trener Ajaksu.

Keizer poruszył również ciekawą kwestię przyszłości Mitchella Dijksa. Defensor po raz kolejny jest kontuzjowany, ale warto wspomnieć, że już wcześniej stracił miejsce nie tylko w składzie, ale również w selekcji Joden.

„On byłby opcją w meczu z Twente gdyby nie był kontuzjowany. On po prostu jest częścią selekcji Ajaksu. Poprawił się pod względem mentalnym. Nie możemy być jednak pewni, że zostanie z nami. Musimy być pewni, że jest tutaj dla niego miejsce i wówczas zdecydować czy pozwolić mu odejść” – wyjaśnił Keizer.

Mecz Twente – Ajax już w najbliższą sobotę o godzinie 18:30.

Share:

Dodaj komentarz