Afera związana z meczem z NEC Nijmegen nie wpłynęła negatywnie na ekipę Jong Ajax. Drużyna Reizigera pewnie wygrała wczorajszy mecz Jupiler League.

Jong Ajax nie dali większych szans drużynie FC Den Bosch aplikując rywalom pięć bramek na ich własnym boisku. Łupem bramkowym podzielili się Dennis Johnsen, Kaj Sierhuis, Mateo Cassierra i debiutat Jurgen Ekkelenkamp.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Dla gospodarzy gole zdobywał Jort van der Sande, ale Amsterdamczycy odpowiedzieli bramkami Johnsena i Cassierry. Druga połowa należała już jednak w pełni do Jong i po dobrej akcji gola zdobył Ekkelenkamp. Ten sam zawodnik szybko wywalczył jedenastkę, którą na bramkę zamienił Cassierra. Wynik ustalił Sierhuis.

Zwycięstwo oznacza, że Jong Ajax dalej ma realną szansę na to, aby wygrać rozgrywki i sprawić tym samym niemałą niespodziankę.

FC Den Bosch 2:5 Jong Ajax

6. Van der Sande 1-0, 18. Johnsen 1-1, 28. Cassierra 1-2, 42. Van der Sande 2-2, 51. Ekkelenkamp 2-3, 58. Cassierra 2-4, 80. Sierhuis 2-5

Jong Ajax: Lamprou; Sidoel, Doekhi, Bergsma, Sanniez; Eiting (46. Pasquali), Ekkelenkamp (75. Sierhuis), De Wit; Nunnely (70. Kuhn), Cassierra, Johnsen