Po trzech porażkach z rzędu, piłkarze Jong Ajax pewnie pokonali 3:0 drużynę Dordrechtu.

W porównaniu do ostatniego meczu z NEC, Michael Reiziger dokonał kilku zmian w swoim zespole. Damil Dankerlui zagrał na prawej stronie, a atak stworzyli Flemming, Cassierra i Johnsen.

Od początku meczu jasne było, iż Dordrecht nastawia się tylko na defensywę, a to Ajax będzie prowadził grę. Wynik po nieco ponad półgodzinie gry otworzył Dennis Johnsen. Skrzydłowy zabawił się z obroną rywali, zszedł w pole karne ze skrzydła i zaskoczył bramkarza strzałem po krótkim słupku.

Po okresie spokojnej gry, w której nic się nie wydarzyło, Jong podwyższyli na 2:0. W pole karne zagrał Eiting, a Dani de Wit zdobył swojego kolejnego gola w tym sezonie. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Che Nunnely.

„Fajnie jest ponownie wygrać. Wszystko wyglądało bardzo rozsądnie. Nie był to porywający mecz, ale mieliśmy wszystko pod kontrolą. Niestety mieliśmy mały problem z tworzeniem sobie sytuacji. Po bramce na 2:0 było już jednak więcej miejsca i graliśmy tak jak powinniśmy grać wcześniej.”

Jong Ajax – FC Dordrecht 3-0

(1-0). 34. Johnsen 1-0, 72. De Wit 2-0, 90+3. Nunnely 3-0

Jong Ajax: Van Bladeren, Dankerlui, Doekhi, Bergsma, Savastano (46. Bakker), Eiting, Mazraoui (64. Bijleveld), De Wit, Flemming (71. Nunnely), Cassierra, Johnsen

Share:

Dodaj komentarz