Michael Reiziger – Urodzony 3 maja 1973 roku w Amstelveen. Były holenderski środkowy obrońca, a obecnie od początku sezonu 2017/18, trener ekipy Jong Ajax.

Początki kariery defensora w Ajaksie nie były udane. Reiziger był wypożyczany do Volendam i Groningen. Swój debiut w pierwszej drużynie zaliczył 21 kwietnia 1991 roku. Po powrocie z Groningen, kariera obrońcy w końcu ruszyła z miejsca. Ajax z Reizigerem w składzie zdobył Puchar Europy, a Michael był jednym z wyróżniających się piłkarzy, który przyczynił się również do zdobycia mistrzostwa kraju. Po sezonie 1996, obrońca nie przedłużył jednak umowy z Joden i związał się z Milanem.

We Włoszech kariera również nie przebiegła najlepiej, bo łącznie zagrał tam zaledwie 10 spotkań. Zdecydowanie najjaśniejszym punktem kariery była FC Barcelonna, gdzie zagrał łącznie 173 spotkania od 1997 roku do 2004. Sezon 2004-05 Holender spędził w Anglii w drużynie Middlesbrough, a swoją karierę w roku 2007 zakończył 24 występami dla PSV Eindhoven.

W reprezentacji Holandii zaliczył 72 mecze, w których zdobył jednego gola.

21 czerwca 2017 roku, oficjalnie ogłoszono, że Reiziger będzie następcą Marcela Keizera jako menadżer Jong Ajax. Wcześniej Michael był asystentem menadżera w drużynie Excelsioru Rotterdam. Pierwszy sezon w roli menadżera Jong przeszedł chyba najśmielsze oczekiwania Michaela, zarządu Ajaksu oraz kibiców. Prowadzona przez niego drużyna sensacyjnie wygrała rozgrywki zostawiając za sobą znacznie bardziej doświadczone ekipy.