Jong Ajax w piątkowy wieczór pokonał u siebie NEC Nijmegen 2:0. Drużyna z Amsterdamu dzięki temu wciąż liczy się w walce o mistrzostwo Jupiler League.

Spotkanie na De Toekomst już od samego początku obfitowało w emocje i sytuacje podbramkowe. Pierwszą okazję mieli przyjezdni, ale uderzenie Kadioglu zostało zablokowane. Na odpowiedź Ajaksu nie trzeba było długo czekać. Dwie minuty później świetną indywidualną akcję przeprowadził Dennis Johnsen. Strzał Norwega został obroniony, ale dobitka była już skuteczna. Bramkarza pokonał Sebastian Pasquali, dla którego to pierwsze trafienie w dorosłej piłce. Jong Ajax poszedł za ciosem i po 20 minutach gry mieliśmy 2:0. Wymiana podań Cassierry z Johnsenem, Kolumbijczyk poradził sobie z defensorem, minął golkipera i zmieścił futbolówkę w bramce. Sześć minut później niezłą okazję miał Bergsma, ale niestety nie trafił głową z bliskiej odległości.

W drugiej części spotkania rywale uparcie dążyli do zdobycia kontaktowego gola, ale Amsterdamczycy również starali się stwarzać zagrożenie. Blisko trafienia po indywidualnej akcji był Langil, ale jego uderzenie wybronił golkiper Jong Ajaksu. Niemal do samego końca mieliśmy ofensywną grę i okazję po obu stronach, ale rezultat nie uległ już zmianie. Jong Ajax pokonuje NEC 2:0 i sporo namieszał w tabeli Jupiler League. Porażka drużyny z Nijmegen utrudnia im walkę o bezpośredni awans do Eredivisie. Jong Ajax oczywiście gra już tylko o prestiż i mistrzostwo. Z punktem przewagi na pierwszym miejscu jest Fortuna Sittard, która ostatni mecz wygrała 1:0 po bramce Perra Schuursa.

KNVB zapowiedziało zbadanie sprawy gry nieuprawnionego zawodnika w zespole Jong Ajax. Teun Bijleveld w poprzedniej kolejce otrzymał piątą żółtą kartę i powinien być zawieszony. Ajax natomiast odpowiada, że otrzymał z federacji pismo z potwierdzeniem, że Bijleveld nie jest zawieszony. Pomocnik nie widniał również na oficjalnej liście zawieszonych. Więcej wkrótce.

Jong Ajax – NEC Nijmegen 2:0 (2:0)

7. Pasquali, 19. Cassierra

Jong Ajax: Van Bladeren, Lartey-Sanniez, Doekhi, Bergsma, Bakker (61. Sidoel), Pasquali, Bijleveld, D. de Wit, Nunnely (73. Kühn), Cassierra, Johnsen.