Drużyna Jong Ajax wygrała dziś na wyjeździe z FC Volendam 2:1 i pozostaje na fotelu lidera. Do rozegrania pozostała już tylko jedna kolejka ligowa.

Niewiele interesującego działo się w pierwszych 30 minutach gry. Obie drużyny nie stworzyły wielu sytuacji strzeleckich, ale wyraźną przewagę mieli gracze z Amsterdamu. Swoje okazje zmarnowali najpierw De Wit i Nunnely, ale w końcu udało się wyjść na prowadzenie. Golkipera Volendam pokonał Dani de Wit. Niestety ekipa Michaela Reizigera nie zachowała koncentracji do końca pierwszej połowy i tuż przed przerwą dała się zaskoczyć. Volendam doprowadziło do wyrównania.

Obraz gry nie uległ znacznej zmianie po przerwie, wciąż stroną atakującą byli przyjezdni. Niełatwo było się przebić przez defensywę przeciwników, szwankowała także skuteczność. W sytuacji sam na sam z bramkarzem pomylił się Mateo Cassierra. Na szczęście drugi z napastników, wprowadzony z ławki Kaj Sierhuis przełamał niemoc strzelecką. W 81. minucie młody Holender po podaniu Nunnely’ego zdobył drugiego gola. Jak się okazało – decydującego. Jong Ajax zwycięża 2:1, zgarnia trzy punkty i zostaje na fotelu lidera. W ostatniej kolejce Ajacieden (28 kwietnia) zagrają u siebie z MVV Maastricht. Stawką będzie końcowe zwycięstwo w Jupiler League i mistrzowska patera. Bezpośredni awans może wywalczyć druga drużyna w tabeli, aktualnie jest to Fortuna Sittard.

FC Volendam – Jong Ajax 1:2 (1:1)

45. Vlak – 36. De Wit, 82. Sierhuis

Jong Ajax: Kotarski, Orejuela, Sidoel, Bergsma, Sanniez (69. Sierhuis), Matusiwa, De Wit, Bijleveld (84. Flemming), Nunnely, Cassierra, Johnsen.