Ihattaren do wzięcia?

Zdaniem mediów Mohamed Ihattaren latem odejdzie z PSV i będzie dostępny za wyjątkowo promocyjną kwotę.

Ajax od dłuższego czasu obserwuje sytuację zawodnika PSV, co nie jest żadną tajemnicą. Wiele wskazuje na to, że latem pojawi się okazja, by sprowadzić go do Amsterdamu. Dziennikarze De Telegraaf Jeroen Kapteijns i Valentijn Driessen przekonują, że Ihattaren nie ma już żadnej przyszłości w Eindhoven.

„PSV ma spore trudności jeśli chodzi o sytuację wokół kontraktu Ihattarena. Nie ma nadziei, że przedłuży swoją umowę. Daję Ajaksowi całkiem duże szanse na taki transfer nawet za 5 milionów euro. PSV ma związane ręce. Jeśli nie zostanie sprzedany teraz, niewątpliwie odejdzie za darmo rok później. To realne ryzyko” – powiedział Kapteijns.

„To koniec tej historii. Oni mają tego dość i nie mają zamiaru dalej w niego inwestować. Pozwolą mu odejść za odpowiednią kwotę, być może nie będą to takie grosze. Wiadomo jednak, że chcą się go pozbyć i nie będą się targować” – dodał Driessen.

Mohamed Ihattaren ma w tym sezonie duże problemy w zespole Rogera Schmidta. Pomocnik jest krytykowany za swoją grę, która jest wyraźnie słabsza niż wcześniej. Ponadto niemiecki szkoleniowiec narzeka na nieprofesjonalne zachowanie piłkarza, przez co na jeden z ligowych meczów odsunął go od kadry. Do tego dochodzą jeszcze naturalnie sprawy kontraktowe. Nie osiągnięto porozumienia, a umowa wygasa w połowie 2022 roku. Agentem gracza jest Mino Raiola, co niczego nie ułatwia, a może też być czynnikiem, który odstraszy Ajax.

Share:

One Response to the post:

  • Dodaj komentarz