Klaas-Jan Huntelaar wie dokładnie, co Ajax musi zrobić w niedzielę i zamierza dołożyć do tego swoją cegiełkę.

Joden potrzebują kolejnego zwycięstwa, które może przybliżyć do PSV. Klub z Eindhoven dalej lideruje z pięciopunktową przewagą, ale już w zeszłym tygodniu niewiele brakowało do tego, aby strata została zmniejszona.

„To było rozczarowujące. W drodze powrotnej sprawdzałem mój telefon i zobaczyłem wynik. Ostatecznie chodzi jednak o to, co robi się samemu. Wygraliśmy i musimy robić to ponownie w najbliższych spotkaniach.”

W ciągu minionego tygodnia, zdaniem Huntera, Erik ten Hag dokładnie wskazał, gdzie Ajax może uderzyć w Utrecht.

„Mam nadzieję, że zobaczymy to w ten weekend. On powiedział nam, że Utrecht lubi szybko się przemieszczać i dzięki temu strzelili sporo bramek. Musimy więc skupić się na tym elemencie. Przygotowania niczym nie różniły się jednak od tych do Feyenoordu. To tylko inny rywal, z inną charakterystyką.”

Tym razem doświadczony napastnik nie chce mówić wiele o złej murawie, na jakiej trzeba grać w Utrechcie, a po prostu skupia się na ważnym meczu.”

„Utrecht to obecnie nieco mniejszy mecz od starcia Feyenoord-Ajax w kwestii kibiców. Zawsze istnieje rywalizacja i to piękne, zacięte starcia. Musimy skupić się na rzeczach, które musimy robić i po prostu kontrolować grę.”

Share:

Dodaj komentarz