Klaas-Jan Huntelaar jest dumny z tego, że Ajax osiągnął promocję do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

Joden wyeliminowali wczoraj Dynamo Kijów i awansowali po 4 latach do najbardziej elitarnych rozgrywek na świecie. 35-latek nie może się doczekać, aż ponownie usłyszy hymn Ligi Mistrzów.

„Myślę, że wielu chłopaków będzie miało gęsią skórkę słysząc to.” – powiedział Hunter.

Napastnik odniósł się do wczorajszego spotkania, które Joden powinni wygrać, ale nie dali rady wykorzystać wielu sytuacji.

„Oni praktycznie nie mieli żadnej okazji, jedynie tą z piątej minuty, kiedy Onana przeniósł piłkę na rzut rożny. Byliśmy trochę niechlujni z piłką, ale w końcu mieliśmy sytuacje. Przynajmniej jedną z nich trzeba było wykorzystać. Koniec końców jesteśmy jednak dalej i to najważniejsze.”

Amsterdamczycy zagrają w Lidze Mistrzów praktycznie bez doświadczenia. Tylko Schone, Huntelaar i Blind znają te rozgrywki.

„Nie mamy wielu zawodników, którzy grali w Lidze Mistrzów. Teraz będą jednak mieli szansę się pokazać. To będą trudne mecze, ale możemy sprawić niespodziankę. Na kogo liczę? Z pierwszego koszyka Lokomotiw Moskwa, z drugiego Borussiia Dortmund, bo to dobry mecz dla kibiców. W czwartego nie wiem, możecie wybrać.” – dodał z przymrużeniem oka napastnik.

Share:

Dodaj komentarz