Heerenveen vs Ajax – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz z SC Heerenveen.

  SC Heerenveen 0:3  Ajax Amsterdam   

OCENY:

Maarten Stekelenburg 6.5/10

Zatrzymał jedną akcję sam na sam, ale poza tym bezrobotny. Nota wyjściowa uczciwa ocena.

Jurrien Timber 7/10

Dobre spotkanie młodego defensora. Skuteczny w obronie i całkiem przyzwoity w ataku, mimo, że znacznie lepiej radzi sobie i czuje się w środku obrony.

Perr Schuurs 6.5/10

Trudny to mecz dla oceny obrońców, bo ekipa Heerenveen nie sprawiała nam wielkich problemów. Rywale nie naciskali, ale kiedy trzeba było Schuurs i spółka dawali radę.

Lisandro Martinez 6.5/10

Nota i ocena taka sama jak w przypadku Schuursa. Zrobili po prostu swoje.

Daley Blind 5.5/10

Być może faktycznie miał jakieś problemy, ale wyglądał średnio. Bardzo duża ilość niedokładnych podań. Trochę trudno go winić, bo murawa nie pomagała, ale mimo wszystko nie był to wybitny mecz Blinda.

Edson Alvarez 6.5/10

Dobre spotkanie Meksykanina, który naprawdę wygląda coraz lepiej. Niestety niemal w każdym meczu nie ustrzega się poważnego błędu i wczoraj również w zasadzie dopuścił do sytuacji sam na sam.

Ryan Gravenberch 5/10

Widać, że dalej jest ten dryg, ale jakby brakowało pomysłów? Słabiej gra ostatnio Gravenberch i nie potrafi kreować kolegom okazji i być tym liderem środka pola, którym był przez długi czas.

Davy Klaassen 7/10

Przejście na 10 zrobiło mu dobrze, bo naprawdę to bardzo skuteczny gracz, którego piłka cały czas szuka. Nieoceniony znowu robi się Klaassen i poza jednym bardzo słabym okresem, jego powrót do Amsterdamu trzeba oceniać bardzo pozytywnie.

Antony 6.5/10

Zaliczył ważną asystę i kręcił rywalami na prawej stronie. Szkoda, że sam nie wpisał się na listę strzelców, bo byłoby to fajne podsumowanie tego występu.

Sebastien Haller 4/10

Fatalny był wczoraj Haller, ale mimo swojej fatalności zdołał zaliczyć asystę. Bardzo mierna postawa 26-latka, który drugi mecz z rzędu miał problemy z podaniem prostej piłki czy wygraniem pojedynków. Były momenty, w których jego klasa była widoczna, ale niestety tutaj oczekujemy znacznie więcej.

Dusan Tadić 6.5/10

Kolejny dobry mecz Serba i kolejny, po którym powiększa swoje statystyki. Karny czy nie karny, piłka znowu w siatce wylądowała. Do tego bardzo fajna asysta przy niestety nieuznanym golu Klaassena. Na ogromny plus jego spokój, bo ani przez chwilę nie śmierdziało kartką i zawieszeniem w finale.


REZERWOWI

Sean Klaiber 7/10

Gdzieś tam sobie z niego żartujemy raz po raz, ale potrafi zagrać dobrze. Wczoraj to było naprawdę bardzo dobre 45 minut. Dużo dobrej gry defensywnej i chyba jeszcze więcej ofensywnej. Naprawdę występ na duży plus.

Mohammed Kudus 6/10

Wywalczył dobrą akcją rzut karny i za to należą się ogromne brawa. Poza tym wybitny mecz to w jego wykonaniu nie był, ale takim piłkarzom jak on, taki stan murawy bardzo uprzykrza życie. Najważniejsze jednak, że jest za co chwalić po ostatnim tragicznym meczu.

David Neres 6.5/10

Wszedł i strzelił gola, czyli zrobił coś, co ostatnio mu nie wychodziło mimo, że próbował aż na siłę. Niezła zmiana Brazylijczyka, ale nie miał wiele czasu na pokazanie się.

Oussama Idrissi  6/10

Ciężko to ocenić, bo w zasadzie jest na granicy „grał za krótko”. Mało miał czasu Marokańczyk na pokazanie się i niczym nas nie zachwycił. Swoją drogą mógłby zacząć dostawać w końcu więcej minut.

Jurgen Ekkelenkamp  -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego grę w tym meczu.

Share:

Dodaj komentarz