Heerenveen vs Ajax – oceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami piłkarzy Ajaksu za mecz z SCHeerenveen.

SC Heerenveen  1:2  Ajax Amsterdam  

OCENY:

Kjell Scherpen 5/10

W drugiej połowie zrehabilitował się naprawdę dobrą interwencją, która uchroniła nas przed stratą gola, ale poza tym było źle. Po prostu. W pierwszej połowie prawie sprokurował gola fatalnym podaniem, a i być może mógł lepiej zachować się przy straconej bramce. W drugiej połowie wdarła się już chyba obawa o rozgrywanie piłki i wszystko kopał 50 metrów od swojej bramki. To nie pozwalało nam konstruować akcji i wejść w mecz tak, jak chcemy grać zawsze. Kolejny test którego naszym zdaniem Scherpen nie zdał. Miano gracza meczu na oficjalnym profilu to chyba żart, albo próba podbudowania go.

Jurrien Timber 5.5/10

Rzucany od środka do boku zagrał przeciętne spotkanie. Kilka niezłych rajdów do przodu podwyższa jego ocenę, ale defensywnie podobnie jak cała reszta spisał się miernie i naprawdę mieliśmy szczęście tracąc tylko jednego gola.

Edson Alvarez 5.5/10

Po przejściu do pomocy nieco lepszy, ale w obronie w ogóle się nie popisał. Ograny jak dziecko przez Van Bergena i to musi wpłynąć na jego marną ocenę w tym spotkaniu.

Lisandro Martinez 6/10

Z jedną asystą na koncie i z potencjalną kolejną. Ofensywnie Lisandro zagrał naprawdę dobre spotkanie. W defensywie też był naprawdę mocny i wygrał bardzo wiele pojedynków. Niestety sporo też przegrał, a na największy minus ustawianie się razem z kolegami, które było naprawdę słabe i jednym podaniem Heerenveen tworzyło sobie 100% sytuacje.

Nicolas Tagliafico 5.5/10

Nico na poziomie niemal wszystkich kolegów. Średni w obronie, przyzwoity z przodu, ale bez wielkich efektów. Oby to była tylko kwestia dopasowania się do siebie po 2 tygodniach przerwy.

Deyvne Rensch 5/10

To nie był udany eksperyment i Ten Hag może mówić sobie, że było inaczej. Rensch nie wiedział co się dzieje, nie wiedział, gdzie ma biegać i bardziej w tym środku przeszkadzał, niemal prokurując gola dla Heerenveen złym zagraniem głową.

Ryan Gravenberch 6/10

Przyzwoity ale nic ponad to. Starał się rozgrywać piłkę, dużo walczył pod polem karnym Scherpena, ale nie tego od niego oczekujemy, a poprzeczkę już dawno zawiesił sobie znacznie wyżej.

Davy Klaassen 5.5/10

To nie był mecz Klaassena. Sporo walki, ale gdzieś zapomniał o skuteczności i wykańczaniu sytuacji. Davy zgubił swój największy atut. Gdyby był w niedzielę sobą, miałby na koncie co najmniej dwa gole i asystę. Brakowało gdzieś jednak czucia gry i piłki.

David Neres 6.5/10

Dobre spotkanie Neresa. Wydaje się, że wrócił już do swojej formy. Kilka niezłych rajdów, akcji kombinacyjnych. Widać było przede wszystkim to czucie gry. Dobrze to w końcu widzieć ponownie!

Sebastien Haller 4/10

Nieco przypadkowy gol i jedno doskonałe zagranie do Klaassena. To w zasadzie wszystko, co zrobił w tym meczu. Poza tym dziesiątki fatalnych, najprostszych podań na kilka metrów. Kompletny brak czucia piłki i gry. Wolny, ospały, nierozumiejący tego, gdzie ma być, jak ma zagrać i co zrobią partnerzy. Katastrofa. (może słowo to jest przesadzone, ale pamiętajmy, że nie mówimy o 18-letnim juniorze ze szkółki)

Dusan Tadić 6.5/10

Serb znowu był jedną z lepszych postaci Ajaksu. Karny nieco szczęśliwy, ale liczy się, że w sieci. W końcówce kiedy trzeba było przytrzymać piłkę i wziąć na siebie ciężar gry, robił to doskonale. Dużo pracy motywacyjnej, ustawiania kolegów i ganienia ich za nieodpowiednią postawę.


REZERWOWI

Antony 6/10

Mamy nadzieję, że ewentualny uraz ma za sobą i po takim odpoczynku będzie w czwartek naładowany energią do gry. Wszedł i zrobił nieco szumu, ale nie było z tego wielkich korzyści. Jak na niego przeciętnie, ale to nie był łatwy mecz żeby się pojawić i odmienić jego oblicze.

Mohammed Kudus 5.5/10

Trochę niewidoczny. Dalej szuka swojej formy, a też krótkie okresy gry mu w tym nie pomagają. Wydawało się, że było to idealne spotkanie, aby wyszedł w pierwszym składzie i miał okazję dobrze się pokazać. Niestety nie było mu to dane. Szkoda.

Brian Brobbey -/10

Grał za krótko, aby rzetelnie ocenić jego postawę w tym meczu.

 
Share:

Dodaj komentarz