AKTUALIZACJA 2: Haller w drodze do Ajaksu!

Szokujące informacje przyniosło późno w nocy francuskie L’Equipe.

Zdaniem francuskiego dziennika piłkarzem Ajaksu w ciągu najbliższych godzin ma zostać Sebastian Haller! Obecny napastnik West Ham United miałby rozwiązać problemy klubu na pozycji napastnika.

Szokująca jest jednak kwota, o której mówią Francuzi. Ajax miałby przelać na konto West Hamu około 25 milionów euro, co byłoby rekordem transferowym klubu! 26-latek ma kontrakt ważny do połowy 2024 roku. W 16 meczach tego sezonu zdobył on 3 bramki.

Haller znany jest z gry w Holandii i bardzo dobrze znany jest oczywiście Erikowi ten Hagowi. Francuz grał dla Utrechtu w latach, kiedy to Ten Hag prowadził ten klub. Wówczas Haller był w dobrej formie i w 98 meczach zdobył 51 bramek.

AKTUALIZACJA:

Zdaniem holenderskich mediów Francuz jest już dogadany z Ajaksem! 26-latek osiągnął porozumienie dotyczące swojej umowy i teraz na drodze do transferu stoi porozumienie między klubami.

Kwota 25 milionów euro wydaje się być realistyczna, ale może zostać rozłożona na co najmniej kilka lat. Dodatkowo mówi się o półrocznym wypożyczeniu z obowiązkową opcją wykupu po sezonie.

AKTUALIZACJA 2:

Zdaniem De Telegraaf, Ajax jest już dogadany z West Ham United i Sebastian Haller jeszcze dzisiaj może zostać nowym piłkarzem Ajaksu Amsterdam!

Kwota o której mówiło się początkowo jest nieaktualna, ale Joden mają przelać na konto Anglików około 20 milionów euro. Kwota ta ma jednak zostać rozłożna na kilka lat. Ajax płacić będzie 4 miliony euro rocznie przez 5 lat lub 5 milionów przez 4 lata.

Biorąc pod uwagę takie rozłożenie płatności i wyłożenie tylko 4-5 milionów euro w tym roku (w dobie pandemii), Mark Overmars otrzymał zielone światło od Rady Nadzorczej.

Share:

5 Responses to the post:

 • tomek0906
  at 07:17

  To byłby super transfer…. Ale za polowe z tych 25 mln, o ile i kwota i sam transfer są prawdziwe. Nie chce się wierzyć, ze nasz klub, który ogląda każdego centa z dwóch stron wyłoży taka kwotę i to na takiego gracza.

 • kilof Kilof
  at 13:33

  Super transfer? Chyba wielka niewiadoma, taki transfer w zimie po prostu śmierdzi.
  Hmmm przepłacony angielski niewypał… 50 milionów euro ich kosztował.
  W sezonie 19/20 na 32 mecze 7 bramek, teraz na 16 spotkań 3 bramki…
  Anglicy przepłacili za gościa z Bundesligi a teraz na szybko go się pozbywają, nie wiem, może na Eredivisie starczy, lepszy rydz niż nic.
  Miał być Suarez jest Haller (dramat), szkoda, że nie powalczą o Milika.

  • tomek0906
   at 14:14

   Jeśli to jest niewiadoma, to czym by był nie grający od pół roku w piłkę Milik ?kwota duza, wg mnie za duża i też uważam, ze ten transfer to przejaw desperacji I braku od kilku lat 9tki. Mam nadzieję, ze odpali mimo wszystko

 • Galo
  at 15:08

  Nie ma co dramatyzować, w zimie za 20mln Alvaro Moraty nie przywiozą do Amsterdamu. Transfer ten jest w miarę logiczny: gość sprawdzony w Ere, zna ligę, język, trenera i od pierwszego meczu może być wartością dodaną a to że sobie nie poradził w anglii to co? ( Depay odchodził z 30 bramkami w ere a w MU umarł piłkarsko ale gdyby to on przychodził to wszyscy by klaskali uszami a nie mówili o klęsce w MU). Patrząc na PSV, AZ i F to brak zakupienia kogokolwiek byłby równoznaczny z oddaniem tytułu a kupienie np Brennera za te pieniądze nie wniesie w styczniu niczego do zespołu. Kwota może i rekordowa ale poczekajmy z osądem do końca ligi. Jak zapewni swoimi bramkami tytuł i LM to wszyscy powiedzą że było warto, jak nie to drugi Sulejmani nam się trafił 🙂
  Co do Milika to kolega KILOF przypomni sobie jak to drewno grało/gra/ ostatnio nie gra i nie próbuje nas rozśmieszać 🙂 poza tym Arkadiuszowi ręce marzły w Amsterdamie z tego co pamiętam ..

 • Lesley
  at 18:33

  Milik nie grał w piłkę od pół roku, a my potrzebujemy zawodnika na już. W dodatku kwestią czasu jest aż się znowu połamie i będziemy w tej samej sytuacji. Inną sprawą jest jego poziom piłkarski. Można długo na ten temat dywagować – ja osobiście byłbym na potrójne NIE i załamałbym się, gdyby ktoś rozważał płacenie porównywalnych pieniędzy na transfer takiego asa.

 • Dodaj komentarz